گردهمایی مدیران کل عشایر کشور باهدف تنوع بخشی به معیشت عشایربرگزار شد

به گزارش ایرنا، مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری در حاشیه برگزاری این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: در این نشست که به همراه برگزاری یک کارگاه آموزشی دو روزه با عنوان تولید، بسته بندی و عرضه گیاهان دارویی است، راهکارهای تنوع بخشی به معیشت عشایر بررسی می شود.
یحیی حسین پور، تولید گیاهان دارویی را از مهمترین برنامه های سازمان امور عشایر کشور برای تنوع بخشی به زندگی عشایر کشور دانست و افزود: زندگی عشایر متکی به دامداری است که باتوجه به محدودیت مراتع و خشکسالی، کشت گیاهان دارویی برای کمک به معیشت آنها پیشنهاد شده است.
وی تصریح کرد: در قالب این طرح کشت گیاهان دارویی مانند آویشن کوهی، زعفران، موسیر و گل محمدی به صورت پایلوت انجام شده که نتایج کشت این گیاهان دارویی در استان مطلوب بوده است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون کشت گیاهان دارویی به شکل پایلوت در دو استان چهارمحال و بختیاری و لرستان در حال اجراست که به گفته رییس سازمان امور عشایر کشور با توجه به نتایج مثبت این طرح، کشت گیاهان دارویی در استان های دیگر نیز اجرا می شود.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گردهمایی مدیران کل عشایر کشور باهدف تنوع بخشی به معیشت عشایربرگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات