استخر دو منظوره پرورش ماهی در جیرفت افتتاح شد

فرماندار جیرفت روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح گفت: دولت با فراهم کردن زیرساخت ها بویژه در مناطق روستایی زمینه مشارکت بخش خصوصی را فراهم کرده است.
احمد امینی روش افزود: مناطق روستایی مکان هایی با بازده بالا برای سرمایه گذاران است و دولت از سرمایه گذاران در این بخش حمایت می کند.
وی تصریح کرد: دولت با ایجاد فرصت سرمایه گذاری در روستاها زمینه مهاجرت روستاییان را به شهر کاهش داده و موجب بازدهی بالای سرمایه گذران در این مناطق شده است.
وی گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی به اندازه 20 سال بودجه دولتی شهرستان سرمایه گذاری انجام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت هم در این آیین گفت: این استخر دو منظوره کشاورزی با حجم چهار هزار متر مکعب در بخش ساردوئیه احداث شده است که ظرفیت تولید پنج تن ماهیان گرم آبی در هر دوره برداشت را دارد.
علی سالاری افزود: با رها سازی بیش از سه هزار قطعه بچه ماهی در این استخر زمینه اشتغالزایی برای سه نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.
وی این استخر را از دیگر استخرهای شهرستان متمایز دانست و تصریح کرد: برای پوشش و عایق سازی کف آن از پوشش های لاستیکی مخصوص استخری استفاده شده است.
وی بیان کرد: این طرح با اعتبار 700 میلیون ریال توسط بخش خصوصی اجرا شده و ظرفیت پرورش ماهیان سرد آبی را دارد.
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان هم در آیین گفت: سال گذشته بیش از یکهزار و 826 تن ماهی سردابی و گرمابی از استخرهای دو منظوره بخش کشاورزی و استخرهای خاکی‌ در جنوب کرمان برداشت شد که 260 تن آن ماهیان سردابی بود.
محمود آیین افزود: از هر هکتار مزرعه پرورش ماهی و استخرهای خاکی ماهیان گرمابی بیش از چهار تا چهار و نیم تن ماهی برداشت می‌شود.
وی بیان کرد: برای استفاده از ظرفیت منابع آبی پرورش ماهیان گرم آبی و سرد آبی مدیریت امور شیلات جنوب کرمان به سرمایه گذران این بخش مشاوره رایگان ارایه می دهد تا این سرمایه گذاری توجیه اقتصادی داشته باشد.
شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
7450/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استخر دو منظوره پرورش ماهی در جیرفت افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات