شهرداری از برنامه‌های کاهش مخاطرات در شهر گزارش دهد

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی پس از استماع گزارشی از مخاطرات زمین شناسی در تهران با اشاره به آمارها و گزارش‌های صورت گرفته درخصوص میزان آمادگی و آگاهی شهروندان تهرانی از زلزله اظهار داشت: تحقیقات نشان داده است که تنها ۳۷ درصد شهروندان تهرانی نسبت به زلزله و چگونگی مواجه با آن آشنایی دارند که البته این هم خوب است.

وی اظهار اشت در برنامه ۵ ساله شهرداری تهران ملزم به انجام کارهای عملیاتی در حوزه ایمنی شهر ئ زیر ساخت های شهری شده است که بهتر از از این فعالیت ها گزارشی به شورا ارائه شود.

مسجد جامعی در ادامه افزود: با بیان اینکه براساس ماده ۷۴ شهرداری موظف است نسبت به کاهش خطرپذیری بناها، پل‌ها و غیره اقدام کند، گفت: طبق برنامه قرار بود ۵۰ دستگاه پل مقاوم سازی شود باید گزارشی از این اقدامات به صحن شورا ارائه شود.

اقبال شاکری در این خصوص اعلام کرد تنها ۱۰ دستگاه پل مقاوم سازی شده است.

مسجد جامعی اظهار داشت: این نشان می دهد که شهرداری در این حوزه ها عقب است.

وی افزود: ما نمی‌توانیم به تنهایی همه کارها را انجام دهیم و لازم است از سایر دستگاه‌ها نیز در زمینه مقاوم‌سازی بناهای تهران کمک بگیریم.

مسجد جامعی افزود: با بیان اینکه براساس ماده ۷۲ الی ۷۴ برنامه پنج ساله شهرداری گسترش سیستم‌های پیشگیری، مقاوم‌سازی و... لرزه پل‌ها، ابنیه و غیره باید انجام می‌گرفت که در این زمینه عقب هستیم و باید این موضوع پیگیری شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری از برنامه‌های کاهش مخاطرات در شهر گزارش دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات