تنها ۳ درصد زباله‌های شمال کشور بهداشتی دفن می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر محمد جواد سروش مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اکنون فقط ۳ درصد زباله های استان های شمالی کشور دفن بهداشتی می شوند در حالی که با نزدیک شدن به فصل تابستان و آغاز تعطیلات شاهد افزایش حجم بسیار زیادی زباله در استان های ساحلی شمالی کشور هستیم.

به گفته وی اکنون فقط ۷ درصد از زباله های کشور دفن بهداشتی می شوند که قرار است در یک برنامه پنج ساله به ۲۰ درصد افزایش یابد.

سروش افزود: میزان حجم تولید زباله در کشور به ویژه استان های شمالی بسیار زیاد است که دفن بهداشتی و امحای آنها جزو برنامه های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی ادامه داد: تاکنون سازمان حفاظت محیط زیست برنامه های مدونی را با همکاری سازمان های مرتبط برای مدیریت پسماندها تهیه کرده است و این راه از تجربه های بین المللی نیز بهره برده است.

سروش افزود: در زمینه انتقال فناوری در خصوص پسماند سوزها همکاری مشترکی را با ژاپن و فرانسه آغاز کرده است که این همکاری در قالب امضای تفاهم نامه میان ایران با این کشورها شکل گرفته است.

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همچنین همکاری های خوبی با سازمان ها و نهادهای داخلی مانند وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها داریم و به این نتیجه رسیدیم که در شرایط کنونی بهترین روش برای مدیریت پسماندها ، مدیریت تلفیقی است یعنی هم دفن و هم امحا و تولید انرژی را در کنار هم داشته باشیم.

سروش افزود: اکنون ۱۵ سایت با ظرفیت ۱۲ هزار تنی در شهرهای بزرگ برای جمع آوری پسماندها در کشور وجود دارد که ۷ سایت در استان های شمالی است که در مجموع ۴۸ هزار تن زباله شهری و روستایی در آنها دپو می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنها ۳ درصد زباله‌های شمال کشور بهداشتی دفن می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات