میراث فرهنگی همدان باید درصدد تقویت خود باشد

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا عراقی بعدازظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم که در استانداری همدان برگزار شد، اعلام کرد: در بحث گردشگری باید فعال تر باشیم وهمدان را بیشتر معرفی کنیم.

معاون عمرانی استاندار همدان با عنوان اینکه یکی از ابزار ها برای توسعه گردشگری معرفی استان همدان است، افزود: پارامترهای دیگری نیز مانند ایجاد هتل ها، مراکز تفریحی و گردشگردی بیشتر برای جذب توریست در این بخش مدنظر است.

وی با اشاره به اینکه در استان همدان در زمینه گردشگری کمبود وجود دارد، گفت: برای هدفمندی و نظام مند شدن برنامه ها باید فعالیت ها هم راستا شود.

وی اظهار داشت: در کارگروه گردشگری هدف آن نیست که تمام فعالیت ها را دولت انجام دهد بلکه هدف استفاده از نظرات جمعی است.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه شهرداری برای حمایت از گردشگری توانایی های بالایی دارد، عنوان کرد: شهرداری باید از هر سازمان دیگری برای ایجاد این تحول پیشگام تر باشد.

وی با اشاره به اینکه برای کمک در این راستا شهرداری ابزار بهتری در دست دارد، گفت: انتظارات مردم از شهرداری و شورای شهر بیشتر است.

عراقي با عنوان کردن این موضوع که سیاست های کلی و هم جهت کردن این برنامه ها باید توسط میراث فرهنگی سازمان دهی شود، اعلام کرد: ما فقط در راستای حمایت و هماهنگی با میراث فرهنگی می توانیم اقدام کنیم و کارهای تخصصی برعهده خود سازمان است.

معاون عمرانی استاندار همدان با عنوان کردن این موضوع که میراث فرهنگی باید درصدد تقویت خود باشد و خواسته های خود را با قاطعیت و شفافیت مطرح کند، اظهارداشت: سازمان میراث فرهنگی برای جلب و حمایت بخش خصوصی اعتباراتی لازم دارد که باید در اختیار قرار داده شود.

وی با اعلام این خبر که در سازمان میراث فرهنگی با حضور نمایندگان بخش خصوصی، میراث فرهنگی، استانداری و شهرداری کمیته تبلیغات تشکیل شده است، افزود: تبلیغات و نحو انجام آن در این کمیته تصمیم گیری و اجرا می شود.

محمودرضا عراقی با اشاره به برگزاری اجلاس شهرداران راه ابریشم که در قزوین برگزار می شود، گفت :باید در رقابت جدی بود و از این اجلاس نهایت استفاده را در جهت پیشبرد اهداف داشت.

وی با اشاره به اینکه باید ابتکار عمل داشته باشیم، عنوان کرد: پتانسیل نیروی انسانی برای جذب سرمایه های لازم در شهر وجود دارد و باید در کنار آن جسارت و زحمت لازم را داشته باشیم.

معاون عمرانی استاندار همدان با اعلام این خبر که همدان اولین شهری است که محوریت توسعه خود را گردشگری قرار داده است، اظهار کرد: باید برای جذب توریست تقسیم جاذبه های گردشگری را در تمامی فصول سال داشته باشیم و بصورت خطی این اقدام صورت گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میراث فرهنگی همدان باید درصدد تقویت خود باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات