لیبرمن جاده صاف‌کن اقدامات تروریستی نتانیاهو

به گزارش مشرق، روزنامه الاهرام در مقاله ای به قلم دکتر "محمد السعید ادریس" کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام با عنوان «وقتی نقاب ها فرو می افتد» به انتساب "اویگدور لیبرمن" تندرو به سمت وزیر جنگ این رژیم و همچنین نقض تعهد و توافق نتانیاهو با تونی بلر نخست وزیر انگلیس در مخالفت با برگزاری کنفرانس بین المللی صلح و مخالفت با ابتکار صلح فرانسه به عنوان دو ضربه همزمان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به روند تلاش های جاری برای فعال سازی به اصطلاح روند صلح بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی پرداخته است.

ادریس در مطلب خود همچنین به روند یهودی سازی و شهرک سازی صهیونیست ها در فلسطین و تضییع حقوق فلسطینیان و در عین حال اظهارات تونلی بلر در مورد آمادگی اعراب برای عادی سازی روابط با رزیم اسرائیل در چارچوب نسخه ای تعدیل شده و تخفیف یافته از ابتکار صلح عربی پرداخته است.

این کارشناس مصری در نوشته خود تصریح کرده، "چه چیزی نتانیاهو را به سوی تخریب عامدانه توافقات صورت گرفته با تونی بلر و دیگر طرف های منطقه ای کشاند؟ این سوال مهمی است اما پاسخ آن مهمتر است؛  نتانیاهو خوشحال و خیالش آسوده است که رژیم اسرائیل در شرایط آشفته کنونی و درحالیکه توازن قدرت در منطقه در حال حاضر به نفع صهیونیستی به هم خورده، مجبور به مذاکره با فلسطینیان آنهم در چارچوب کنفرانس بین المللی و دادن امتیاز به آنها نیست، اما نتانیاهو در عین حال درصدد دستیابی به صلحی بدون هزینه و پرداخت بهای آن است و بیش از اینکه رژیم اسرائیل مجبور به تعامل با اعراب باشد، این اعراب هستند که نیازمند همکاری با رژیم اسرائیل هستند و ظاهرا فلسطین و حقوق مردم فلسطین هم مانعی بر سر اشتیاق و حرص اعراب برای نزدیکی به رژیم اسرائیل نیست و اعراب حاضرند تا از مانع مساله فلسطین هم عبور کنند".

وی در خاتمه تاکید کرده که "این منطقی است که نتانیاهو در حال ترویج آن است و این چنین نقاب از چهره اوهام و افسانه ها در مورد تعهد اعراب نسبت به فلسطین و امنیت ملی عربی فرو می افتد".

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لیبرمن جاده صاف‌کن اقدامات تروریستی نتانیاهو» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات