داستان غم‌انگیز ساخت و سازهای غیرمجازبه گزارش جهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی صادقی امروز در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان دماوند در گفت‌وگو با فارس در شرق استان تهران با اشاره بازدیدهای صورت گرفته از مراکز قضایی در شهرستان دماوند اظهار کرد: هدف بازدید ما آشنایی با مشکلات و مسائل دماوند و عرض خداقوت به همکاران قضایی بود که این کار انجام شد و امور را مورد بررسی قرار دادیم.
 
وی افزود: ارزیابی که امروز از این بازدیدها داشتیم، این بود که مجموعه همکاران قضایی انصافاً با تلاش مجدانه و رعایت اصول و اخلاق حرفه‌ای در خدمت مردم هستند؛ با مردمی که به مراکز قضایی دماوند مراجعه کرده بودند، گفت‌وگو کردیم که ابراز رضایت از نحوه ارائه خدمات داشتند.
 
*دادگستری دماوند در طراز نخست استان تهران قرار دارد
 
معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: در نشست شورای اداری شهرستان دماوند نیز شرکت کردیم و عمدتاً آنچه شنیدم ابراز رضایت از تعامل و همکاری دستگاه قضا و مردم‌داری آنها بود و این برای ما سرمایه بسیار ارزشمندی است.
 
صادقی گفت: از حیث میزان پیشرفت کارها، دادگستری دماوند در رسیدگی‌ها، دقت و سرعت در کارها و احقاق حقوق عامه موفق بوده که در این خصوص، آمار خوبی در مقایسه با دیگر شهرستان‌ها دارد و جزء تراز‌های نخست استان تهران به حساب می‌آید.
 
وی در خصوص اقدامات در خصوص پیشگیری از معضل مواد مخدر تصریح کرد: مواد مخدر عزمی همگانی و جهادی برای ساماندهی می‌طلبد تا مهار شود؛ وگرنه این نوع حرکت ستاد مبارزه با مواد مخدر و سایر دستگاه‌ها با بودجه اندک پاسخ‌گوی موج عظیم هجوم قاچاقچیان مواد مخدر نیست.
 
*تولید بیش از 90 درصد مواد مخدر در همسایگی ایران/ لزوم تبدیل ستاد مبارزه با مواد مخدر به قرارگاه عملیاتی
 
معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: بیش از 90 درصد مواد مخدر جهان در همسایگی ما تولید می‌شود و جاده ترانزیت آن نیز ایران است؛ پس طبیعی است که دشواری‌های بزرگی در این زمینه داشته باشیم و باید این موضوع را به عنوان یک جبهه جنگ مشاهده کنیم تا موفق باشیم.
 
صادقی با تأکید بر اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر باید قوی‌تر عمل کند و به یک قرارگاه بزرگ عملیاتی تبدیل شود، افزود: رئیس‌جمهوری به عنوان رئیس این ستاد، باید آن را به قرارگاه تبدیل کند؛ چراکه مطمئناً با حرکت‌های لاک‌پشتی راه به جایی برده نمی‌‌شود.
 
وی ادامه داد: در این زمینه، هر چقدر که دستگاه قضایی حکم اعدام صادر کند، فایده‌ای ندارد، چراکه دوباره قاچاقچیان تولید می‌کنند، بنابراین برخورد قاطع قانونی تنها در این جهت کافی نیست.
 
*مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم جهادی است/ داستان غم‌انگیز ساخت و سازهای غیرمجاز
 
معاون فرهنگی قوه قضاییه تأکید کرد: باید در راستای این موضوع، اقدامات تربیتی و فرهنگی صورت گیرد و در مدارس و دانشگاه‌ها‌ نیز آگاه‌بخشی انجام شود؛ تولید فیلم و فعالیت در فضای مجازی از دیگر اقداماتی است که این امر نیازمند عزم جهادی بزرگ است.
 
صادقی در ادامه با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز که یکی معضلات اساسی شهرستان دماوند به شمار می‌رود، افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز، تصرفات و ... داستان غم‌انگیزی دارد.
 
وی گفت: بالاخره عده‌ای تجاوز کرده و این اتفاق افتاده است؛ همچنین برخی با همراهی دستگا‌ه‌ها با استناد موارد قانونی اقداماتی را انجام داده‌اند؛ انجام برخی کارها به سبب تعارض قانونی است و در این زمینه، باید بعضی قوانین اصلاح شوند.
 
*کمیسیون ماده 100 دایره اعطای مجوزها را تنگ‌تر کند/ لزوم پیگیری اصلاح قانون ساخت و سازهای غیرمجاز در مجلس دهم
 
معاون فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: یکی از این موارد، کمیسیون ماده 100 مستقر در شهرداری‌هاست که باید دایره اعطای مجوزها را تنگ‌تر کنند تا از سوی دیگر با قوانینی که مربوط به جهاد کشاورزی است، تعارض پیدا نکند و دادگستری مجبور نشود تا طبق قانون دستور تخریب صادر کند.
 
صادقی خاطرنشان کرد: به هر حال وضع کنونی مناسب نیست که دستگاهی مجوز می‌دهد، دستگاه دوم شکایت می‌کند و دستگاه سوم دستور تخریب دهد.
 
وی اضافه کرد: رئیس قوه قضاییه به طور جدی به دنبال این موارد است که در مجلس شورای اسلامی کار پیگیری شود؛ البته به امور مجلس نهم نرسید که امیدواریم مجلس دهم این موضوع را به طور جدی پیگیری کند و اصلاح قانونی صورت گیرد.
 
به گزارش فارس، ادای احترام به مقام شامخ شهدای دماوند، دیدار و برگزاری نشستی با کارکنان، قضات و مسؤولان قضایی شهرستان دماوند، حضور در نشست شورای اداری شهرستان دماوند و بازدید از مرکز پزشکی قانونی و اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان دماوند از برنامه‌های سفر یک روزه معاون فرهنگی قوه قضاییه به شهرستان دماوند بود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داستان غم‌انگیز ساخت و سازهای غیرمجاز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات