واکنش آیت‌الله جوادی به لغو حج ایرانیانبه گزارش جهان به نقل از مهر، آیت الله العظمی عبدالله جودای آملی ظهر سه‌شنبه در جلسه تفسیر خود در مسجد اعظم با اشاره به به کشتار زائران ایرانی توسط آل سعود در دوران امام خمینی(ره) گفت: همان موقع مشخص شد که آل سعود لیاقت خادمی کعبه و خانه خدا را ندارد.
 
وی با بیان اینکه کسانی می‌توانند خانه خدا را اداره کنند که افراد متقی باشند، اظهار داشت: مکه سرزمین امن الهی است و میراث فرهنگی و آثار باستانی نیست که متعلق به یک کشور و سرزمین باشد.
 
استاد سطوح عالی حوزه گفت: این‌ها افراد متقی نیستند که متولی خانه کعبه باشند و اگر اسلامی هم حرف می‌زنند مشرکانه فکر می‌کنند و از روی تعصب جاهلی جلوی زوار خانه خدا را گرفته‌اند.
 
وی با بیان اینکه آل سعود به علت این رفتارها گرفتار عذاب الهی خواهد شد، اضافه کرد: کار وهابیت چیزی جز جلوگیری از زائران و غصب خانه کعبه نیست همان کاری که مشرکان در دوران پیامبر(ص) می‌کردند.
 
افراد متقی از کشورهای اسلامی باید حرمین شریفین را اداره کنند
 
آیت الله جوادی آملی افزود: افراد متقی از کشورهای اسلامی باید حرمین شریفین را اداره کنند و آل سعود نیز به یک اندازه با دیگران می‌توانند در اداره کعبه مشارکت داشته باشند هرچند آنان ثابت کرده‌اند لیاقت اداره خانه خدا را ندارند.
 
وی اظهار داشت: خانه کعبه مانند آثار باستانی کشورها و اهرام مصر نیست که دولت آن بگوید جزء سرزمین ماست، بلکه کعبه خانه خدا و متعلق به همه مسلمین و کشورهای اسلامی است و همه باید در اداره آن مشارکت داشته باشند.
 
این مفسر قرآن کریم با تأکید بر اینکه عذاب الهی دامنگیر وهابیت خواهد شد، اضافه کرد: اگر عقل مردم دنیا رشد کند نه استکبار و صهیونیسم و نه آل سعود را تحمل نخواهند کرد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش آیت‌الله جوادی به لغو حج ایرانیان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات