دخالت آمریکا در انتصاب رئیس جمهوری تونس

به گزارش «شیعه نیوز»،  عدنان منصر در گفت و گو با شبکه فرانس 24، با ابراز تردید از مدیریت انتخابات ریاست جمهوری اخیر تونس، گفت: آمریکا به نتایج انتخابات تونس که واشنگتن از آن به انتخاباتی آزاد اما غیر شفاف یاد کرده، جهت داده است.
منصر در گفت و گو با رادیو «شمس اف ام» محلی تونس تصریح کرد: یکی از قدرت های جهان در توافق بین تونسی ها در انتخابات دست داشته که این مشکل ما و گروه های دیگر است.
دبیرکل حزب اراده تونس افزود: هر کشوری منافع خاص خود را دارد، اما وقتی کشوری در انتخابات ریاست جمهوری دخالت می کند، بین ما و هیات حاکمه در کشور مشکل ایجاد می شود، و مساله (یک مساله گروهی نیست) بلکه به حاکمیت ملی تونس مربوط می شود.
به گفته منصر، آمریکا و کشورهای دیگری در نتایج انتخابات ریاست جمهوری تونس دست داشته و به آن جهت داده اند.
دبیر کل حزب اراده تونس با اشاره به این که پس از پیروزی باجی قاید السبسی به عنوان پیروز انتخابات تونس، موجی از اعتراضات سراسر کشور را فرا گرفت، این اقدام را نتیجه ظلم و بی عدالتی دانسته است.
حزب اراده تونس یک حزب سیاسی تونس است که منصف مرزوقی رئیس جمهوری پیشین این کشور در بیستم دسامبر (29 آذرماه 94) پایه گذاری کرده است.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دخالت آمریکا در انتصاب رئیس جمهوری تونس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات