سرپرست استانداری خوزستان :برخورد نامناسب سرمایه گذاران را ازاستان فراری می دهد

به گزارش ایرنا فرج الله خبیر سه شنبه در کارگروه اقتصادمقاومتی استان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: در برخی دستگاه ها با سرمایه گذاران و کارآفرینان برخورد نامناسب می شود و این کار باعث دلسرد شدن سرمایه گذاران جهت انجام فعالیت اقتصادی در استان می شود.
وی افزود: بحث اقتصاد مقاومتی مبحثی است که در جهت پویایی اقتصاد به ویژه درواحدهای صنعتی موثر است.
خبیر افزود: یارانه هایی برای واحدهای صنعتی پیش بینی شده است که پرداخت آن می تواند کمک زیادی به واحدهای صنعتی باشد.
سرپرست استانداری خوزستان بیان کرد: کمیته بررسی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان راه اندازی شده است تا مشکلات واحدهای صنعتی استان را مورد بررسی قرار دهند.
وی گفت: مشکلات این واحد ها تنها نقدینگی نیست بلکه آنها در زمینه مباحث حقوقی و مدیریتی نیز دچار مشکل هستند.
خبیر عنوان کرد: یکی از وظایف مسئولان استانی ایجاد بستر مناسب برای رشد اقتصادی در استان است.
وی افزود: یکی از مشکلات استان پراکنش نامتوازن واحدهای صنعتی در استان است.
همچنین در این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار کرد: در برنامه‌های اقتصادی که برای استان تدوین شده سعی شده است وضعیت استان شناسایی و ارتقاء یابد.
مهرداد نیکو با اشاره به اینکه 20 شاخص اصلی برای این هفت محور تعیین شده است افزود: سهم بافت فرسوده سه شاخص، ناوگان حمل و نقل شهری پنج شاخص، پرورش ماهی در قفس یک شاخص، فعالیت‌های دانش بنیان یک شاخص، کاشت گلخانه‌ای دو شاخص، توسعه سواحل جنوبی 3 شاخص و ساماندهی واحدهای نیمه فعال و راکد دو شاخص است.
وی افزود: قالب این شاخص‌ها با سطح ملی هماهنگ شده و مورد پذیرش قرار گرفته است.
نیکو بیان کرد: در این هفت اولویت 64 طرح تکمیلی، 71 طرح بازسازی و نوسازی و 59 طرح احداثی نیز پیش‌بینی شده است که علاوه بر اعتبارات دولتی، با اعتبارات فاینانس، صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی طی سه سال اجرایی خواهند شد.
7158/6064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرپرست استانداری خوزستان :برخورد نامناسب سرمایه گذاران را ازاستان فراری می دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات