وصول طلب 80 هزارمیلیارد ریالی ازبیمه ها مهمترین چالش وزارت بهداشت است

طاهر موهبتی روزسه شنبه در سفر به شهرکرد در حاشیه نشست شورای هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه هفت کشور درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان طلب مربوط به سال گذشته بیمه سلامت وتامین اجتماعی است.
وی با بیان اینکه بخش عمده درآمدهای بیمارستان، درآمدهای اختصاصی است و بیش از 100هزار نفر از آن بهره مند می شوند، افزود: امید است سازمان های بیمه گر نسبت به پرداخت بدهی های خود سریعتر اقدام کنند تا اجرای برنامه های وزارت بهداشت و درمان و پرداخت حقوق کارکنان به موقع انجام شود.
وی بدهی بیمه ها به بیمارستان ها را یکی از چالش های جدی نظام تحول سلامت عنوان کرد وگفت: دولت برای رفع مشکل بیمه سلامت با سازمان تامین اجتماعی در حال رایزنی برای رفع مشکل است.
موهبتی اظهار داشت: پایداری منابع از نیازهای حوزه بهداشت ودرمان است که برای تحقق این امر قوانین خوبی در دوره قبل مجلس شورای اسلامی تصویب شده که اجرای این قوانین منوط به تخصیص صد درصدی اعتبارات وزارت بهداشت و درمان است.
وی در خصوص تعهد راه اندازی 21 هزار تخت بیمارستانی از سوی دولت گفت: تا کنون 9هزار و 500 تخت بیمارستانی راه اندازی شده که از این تعداد یکهزار و 700 تخت را تخت های ای سی یو تشکیل می دهد.
وی یادآور شد: ارزش هر تخت مراقبت ویژه معادل سه تخت بیمارستانی است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال 10هزار تخت بیمارستان با حمایت بخش خصوصی، خیران و اعتبارات دولتی در کشور راه اندازی می شود.
به گزارش ایرنا، نخستین نشست شورای هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی منطقه هفت کشور با حضور استانداران و روسای دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی و هیات امناهای استان های یزد، چهارمحال وبختیاری و اصفهان روز سه شنبه به میزبانی شهرکرد برگزارشد.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وصول طلب 80 هزارمیلیارد ریالی ازبیمه ها مهمترین چالش وزارت بهداشت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات