تاکید تهران-کابل بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری

به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مژگان مصطفوی با عباس خامه‌ یار دیدار و درمورد مسائل فرهنگی و هنری گفت‌وگو کردند.
معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به خطرات ناشی از افراط‌ - گرایی و تهدیداتی که در منطقه وجود دارد، بر ضرورت همکاری‌های بیشتر کشورهای منطقه از جمله همکاری دوجانبه ایران و افغانستان برای مقابله با جریان‌های افراطی‌گری، تأکید کرد.
عباس خامه یار گفت: جهان اسلام بیشترین آسیب را از این خشونت‌ها دریافت کرده است و باید با همتی مضاعف نسبت به حل این معضل و مشکل، اقدام کنیم.
وی همچنین با اعلام آمادگی برای همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با وزارت فرهنگ و اطلاع‌رسانی افغانستان در حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر، افزود: برای توسعه همکاری‌های کنونی و گسترش محدوده آن، حاضر به انتقال تجارب ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله سینما، صنایع دستی، هنرهای نگارگری و ... به افغانستان هستیم.
معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین با تأکید بر وجود پیوندهای عمیق فرهنگی میان دو کشور، با یادآوری امضای توافقنامه همکاری‌های فرهنگی ایران و افغانستان که در سال 1385 به امضای دو کشور رسیده است، گفت: با توجه به این توافقنامه، خواستار تنظیم برنامه مبادلات اجرایی هستیم و امیدواریم که هر چه سریع‌تر محقق شود و در صورت تحقق آن می‌توانیم نسبت به توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری، اقدام کنیم.
در ادامه این دیدار معاون وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی افغانستان با اعلام آمادگی وزارت فرهنگ و اطلاع‌رسانی افغانستان برای توسعه همکاری‌های فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران، گفت: منتظر دریافت طرح برنامه اجرایی هستیم تا بر اساس برنامه زمانبندی شده در آن، نسبت به اجرایی شدن این برنامه اقدام کنیم.
مژگان مصطفوی همچنین با اعلام آمادگی افغانستان برای همکاری با ایران در حوزه رسانه، اظهار کرد: در افغانستان بیش از یکهزار و 400 رسانه فعالیت می‌کنند. یکصد تلویزیون و 300 رادیو و بیش از یکهزار رسانه مکتوب، مجموع این رسانه‌ها را تشکیل می‌دهند.
وی با ابراز علاقمندی برای همکاری با بخش‌های خصوصی و دولتی فرهنگی کشورمان، درخواست استفاده از تجربیات ایران در حوزه‌های گوناگون فرهنگ و هنر را ارایه داد.
فراهنگ**1355**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید تهران-کابل بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات