ضیافت اندیشه وکرسی‌های آزاداندیشی دردانشگاه های بوشهر راه‌اندازی شود

به گزارش ایرنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سید اسماعیل موسوی روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبات دینی افزود: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است، ماهی که در آن انتظار می‌ رود در سطح گسترده آموزه‌های قرآن در زندگی نمود پیدا کند و توصیف بهتری از جامعه را در اختیار افراد قرار دهیم تا جامعه از ضریب اطمینان بیشتری برخوردار شود.
وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی شایسته و به موقع برای اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان اظهار کرد:
چهره استان باید متناسب با ماه مبارک رمضان رنگ و بوی این ماه را به خود بگیرد که تحقق این مهم وظیفه شهرداری‌ها در شهرها و دهیاری‌ها در روستاها و دستگاه‌های فرهنگی است.
مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر گفت: تظاهر به روزه ‌خواری و هر عملی که منافات با ماه مبارک رمضان داشته باشد را برنمی‌تابیم که در همین راستا متولیان، مسئولان و تمامی افراد جامعه باید این موضوع را مدیریت کنند و امر به معروف و نهی از منکر را سر لوحه کار خود در جامعه قرار دهیم.
وی افزود: استان بوشهر باید به عنوان یک الگو در کشور به عنوان استان قرآنی مطرح شود.
موسوی بر ساماندهی رستوران‌ ها و غذافروشی ‌ها در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: طبیعی است بخش کمی از افراد در جامعه به سبب مسافرت و یا بیماری امکان روزه گرفتن برایشان امکان پذیر نیست اما تظاهر به روزه خواری و مصادیق آن ممنوع است و به همین منظور باید رستوران‎ها و اغذیه فروشی‌ ها ساماندهی شوند.
وی بیان کرد: متولیان و دستگاه‌های مربوط به تامین مایحتاج مردم در سازمان صنعت، معدن وتجارت، دامپزشکی، جهاد کشاورزی، شیلات و اصناف باید نیازهای مردم را تامین و مدیریت کنند.
مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر افزود: مراکز بهداشتی و متولیان بهداشت محیط و کسب وکار بر اقلام بهداشتی و غذایی در این ماه نظارت کامل داشته باشند.
وی گفت: شبکه وسیع تبلیغی روحانیت منحصر به فرد است و هیچ شبکه‌ای نظیر آن نیست و ضروری است با توجه به گسترش فعالیت این مبلغان در ماه مبارک رمضان هیچ مسجد و مکان مذهبی نباشد که امکان برگزاری نماز جماعت را نداشته باشد.
موسوی با تاکید بر توجه به اتحاد برادران اهل سنت و تشیع و پرهیز از تفرقه گفت: در برنامه‌ها و مناسبت‌های ماه مبارک رمضان از طرح مسائلی که به تفرقه و جدایی و ایجاد حساسیت میان اهل سنت و شیعه دامن زده می‌شود پرهیز و در برنامه‌ریزی در این مناطق توجه ویژه شود.
6047/1656

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضیافت اندیشه وکرسی‌های آزاداندیشی دردانشگاه های بوشهر راه‌اندازی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات