کاروان هندی برای شرکت در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی عازم ایران شد

به گزارش ایرنا،اعضای این کاروان 44 نفره که بیشتر آنان را روزنامه نگاران ،اصحاب رسانه ، کارشناسان فرهنگی تشکیل می دهند، در مدت اقامت هفت روزه خود در ایران ،علاوه بر شرکت در مراسم ارتحال، از اماکن فرهنگی و مذهبی دیدن می کنند.
«علی دهگایی»رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در دهلی نو در مراسم بدرقه این کاروان در سخنانی با اشاره به تاریخ مشترک ایران وهند خاطرنشان کرد:هر دو کشور خاطراتی از حضور استعمار بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم در کشورشان دارند.
وی تصریح کرد:گاندی مردم هند را از استعمار انگلیس و امام خمینی (ره ) نیز دست استعمارگران را از ایران کوتاه کرد.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو گفت:انقلاب اسلامی به رهبری بی نظیر بنیانگذار جمهوری اسلامی و با شعار نه شرقی ،نه غربی به پیروزی رسید.
وی تصریح کرد:امام خمینی (ره) برپایه آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) مردم را از گذشته تاریک بسوی روشنایی هدایت کردند.
«دهگایی» خاطرنشان کرد:دشمنان بدنبال قطع منافع شان با تحمیل جنگ هشت ساله و توطئه های مختلف تلاش کردند که انقلاب اسلامی را از بین ببرند.
وی افزود:این توطئه ها با رهبری حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب نقش برآب شد.
دهگایی از شرکت کنندگان در مراسم ارتحال خواست که نسبت به ثبت خاطرات خود در سفر به ایران و چاپ آنها در رسانه ها اقدام کنند.
«حجت الله عابدی» معاون خانه فرهنگ جمهوری اسلامی در دهلی نو نیز در این مراسم با اشاره به زندگی پربار امام راحل به ذکر خاطراتی از زندگی ایشان پرداخت.
وی جهان شمولی،اخلاق نیکو و قاطعیت را از ویژگی های مهم بنیانگذار جمهوری اسلامی ذکر کرد.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاروان هندی برای شرکت در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی عازم ایران شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات