دادستان تهران: دردوسال گذشته یک میلیون و 83 هزار پرونده داشته ایم

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، عباس جعفری دولت آبادی روز سه شنبه درجلسه دیدار رییس قوه قضاییه با قضات و کارکنان قوه قضاییه و در محل سالن اجلاس افزود: مبارزه با فساد و بویژه فساد اقتصادی که ازمطالبات رهبرمعظم انقلاب است در اولویت کار دادستانی قرار دارد.
وی با برشمردن سایراقدامات دادستانی در دو سال گذشته گفت: در دادسرای اموراقتصادی، متهمان تحت قرار 2 تن، محکومان اقتصادی 113 تن، کیفرخواست صادره ظرف دو سال 236 فقره، جزای نقدی وصول شده هفت هزار میلیارد ریال و به میزان دوهزار و 640 میلیارد ریال رد مال انجام شده است.
دولت آبادی با بیان اینکه 10 پرونده اقتصادی مفتوح و ازجمله این پرونده‌ها رستمی صفا، بیمه توسعه، پتروشیمی، بانک ملی، حسین قشمی، برادارن افراشته، ریخته گران و بابک زنجانی شصت و سه هزار و 350 میلیارد ریال از طریق وکالت، اموال منتقل شده است.
دادستان تهران درمورد پرونده امیرمنصور آریا نیز اظهارکرد: توقیف و ساماندهی10 شرکت فعال با 16هزار تن کارگر، جزو افتخارات دادسرا بوده است که در این بین 200 باب ساختمان توقیف و فروخته شده و بیش از 370 میلیارد ریال ناشی از رشوه ضبط و 16 جلسه بزرگ مزایده انجام شده است.
جعفری دولت آبادی با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: حدود 20 هزار میلیارد ریال در این پرونده از طریق وکالت جابجا شده است و این فقط برگی از افتخارات دادستانی تهران در مبارزه با فساد است.
وی همچنین سرقت، ضرب و جرح، چک بلامحل، کلاهبرداری و توهین به اشخاص پنج اتهام اول در محاکم دادسرای است، افزود: سرقت، ایراد و صدمات بدنی و غیرعمدی، چک بلامحل، ضرب و جرح عمدی و مواد مخدر نیز جزو 5 اتهام اول اجرای احکام است.
وی گفت: محکومان در دادستانی تهران، 17 هزار و 600 تن و متهمان نیز7 هزار و 200 تن هستند که جمع آن حدود 24 هزار و 800 زندانی است که در زندان‌های تهران به سر می‌برند.
دادستان تهران ادامه داد: با وجود همه کمبودها و مشکلات امروز می‌توانیم بگوییم، دادستانی تهران یکی از پرافتخارترین دادسراهای کشور است و کمبودها ما را از انجام وظیفه باز نداشته است.
وی در رابطه با ارتقای کیفی دادگاه ها در رسیدگی به جرائم گفت: ظرف شش ماه گذشته چند کار اساسی انجام داده‌ایم به طوری که تمام وزرایی که می‌توانستند با قوه قضائیه مرتبط شوند ازجمله وزرای اقتصاد، بهداشت، کشور و وزیر امور خارجه در جلسات دادستانی حضور یافتند.
به گفته وی، ظرف 2 ماه گذشته با 600 قاضی چهره به چهره ملاقات شده و اشراف بسیار خوبی بر وضع دادسرای تهران انجام شده است.
دادستان تهران افزود: در زمینه اقدامات نظارتی در حوزه زندان و اجرای احکام کارهای بسیار خوبی شده است و در تمام زندان‌ها دایره نظارت مستقر شده است.
دردومین روز بازدید رئیس قوه قضاییه از سازمان های تابعه در استان تهران امروز آیت الله صادق آملی لاریجانی با قضات و کارکنان قضایی پایتخت در محل سالن اجلاس سران دیدار داشت.
اجتمام/1193/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادستان تهران: دردوسال گذشته یک میلیون و 83 هزار پرونده داشته ایم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات