پایان نخستین روز مسابقات وزنه برداری جام فجر با رکوردشکنی رستمی


رستمی با دو رکوردشکنی توانست قهرمان مسابقات وزنه برداری جام فجر شود.
به گزارش ایسنا، در نخستین روز از مسابقات وزنه برداری جام فجر که گزینشی المپیک محسوب می شود، وزنه برداران دسته 85 کیلوگرم به رقابت پرداختند. دو وزنه بردار از ایران در این رقابتها حضور داشتند که قهرمان و نفر سوم مسابقات شدند.
کیانوش رستمی با رکورد 175 کیلوگرم در یک ضرب،220 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 395 کیلوگرم سه مدل طلا گرفت و رکورد دوضرب و مجموع جهان را نیز شکست.
ایوب موسوی با 166کیلوگرم در یک ضرب، 196 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 362 کیلوگرم دومدال برنز یک ضرب و مجموع را گرفت.
حرکت یک ضربکیانوش رستمی آخرین وزنه برداری بود که بر روی تخته مسابقات آمد. او 170 کیلوگرم را در اولین حرکت بالای سر برد. برای حرکت دوم 5 کیلوگرم وزنه را افزایش داد که 2 کیلوگرم از رکوردش در مسابقات جهانی آمریکا بیشتر بود، نماینده ایران این وزنه را نیز مهار کرد و مدال طلای یک ضرب را به دست آورد. او از انجام حرکت سوم انصراف داد.
ایوب موسوی در نخستین حرکت خود وزنه 160 کیلوگرم را بالای سر برد. با این وزنه دو کیلوگرم بیشتر از مسابقات قهرمانی آسیا 2016 وزنه زد. او در دومین حرکت هم 166 کیلوگرم را به ثبت رساند. موسوی برای آخرین حرکت 168 کیلوگرم را انداخت و به مدال برنز یک ضرب رسید. الکسی یوفکین از روسیه نیز با 168 کیلوگرم مدال نقره یک ضرب را به دست آورد.حرکت دوضربموسوی اولین حرکت دوضرب خود را با مهار 196 کیلوگرم آغاز کرد. در دومین حرکت پشت وزنه 203 کیلوگرم قرار گرفت اما در ثبت آن ناموفق بود. انوشیروانی برای حرکت سوم وزنه شاگردش را به 208 کیلوگرم تغییر داد اما موسوی دوباره ان را انداخت. موسوی با رکورد 196 کیلوگرم در دوضرب چهارم شد و با رکورد 362 کیلوگرم مدال برنز مجموع را گرفت.الکسی یوفکین با ثبت رکورد 205 کیلوگرم در دوضرب مدال نقره را به دست آورد. در مجموع دو حرکت نیز با 373 کیلوگرم نایب قهرمان جام فجر شد.کیانوش رستمی نیز با بالای سر بردن وزنه های 210 و 220 کیلوگرم علاوه بر قهرمانی در مسابقات جام فجر توانست رکورد دوضرب جهان را 2 کیلوگرم و با ثبت رکورد مجموع 395 کیلوگرم، رکورد مجموع جهان را نیز یک کیلوگرم ارتقا دهد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان نخستین روز مسابقات وزنه برداری جام فجر با رکوردشکنی رستمی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات