سرمربی و شورای عالی وزنه برداری در مورد بهداد سلیمی تصمیم می گیرند

به گزارش ایرنا، «علی مرادی» در جریان رقابت های بین المللی وزنه برداری جام فجر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بهداد سلیمی با تلاش فراوان مراحل آماده سازی را برای حضور در المپیک دنبال می کند و امیدوارم بتواند در ریودوژانیرو روی تحته برود.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار یک رویداد مهم گزینشی المپیک در رشته وزنه برداری به میزبانی ایران برگزار می شود، توضیح داد: نمایندگان 32 کشور در تهران حضور دارند که در این بین وزنه برداران 20 کشور به رقابت می پردازند و مابقی نیز داوران و روسای فدراسیون های کشورهای مختلف تلقی می شوند.
مرادی با توضیح اینکه حضور نمایندگان کشورهای متعدد نشان از اهمیت بالای مسابقات بین المللی جام فجر دارد، ادامه داد: ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت ها به صورت گزینشی دعوت شده اند.
وی بیان داشت: وضعیت وزنه برداری ایران در سطح جهان مطلوب است و امیدوارم بتوانیم با برگزاری ایده آل این رقابت ها، استانداردهای بین المللی را از نظر برگزاری مسابقات در حضور رئیس فدراسیون جهانی، نشان دهیم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص بازگرداندن مدال نقره محمد نصیری المپیک مونیخ پس از چهل و چهار سال به این قهرمان، تصریح کرد: از اقدامات شایسته فدراسیون پیگیری این مساله بود که با تلاش های یکی ایرانی علاقمند به ورزش، این مدال امروز به محمد نصیری بازگردانده شد.
وی در خصوص اینکه جام فجر به صورت دائم در تقویم فدراسیون بین المللی گنجانده شده است، گفت: در چند روزی که تاماش آیان و نمایندگان وی در ایران حضور دارند، ارزیابی از روند برگزاری مسابقات انجام خواهند داد تا بتوانیم جام فجر را در تقویم فدراسیون جهانی قرار دهیم.
مرادی ادامه داد: با مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان و رئیس هیات استان، صحبت هایی را انجام داده ایم تا دوباره جام نامجو را احیا کنیم و تا آخر سال جاری این رویداد را برگزار می کنیم. با این اوصاف از این پس، دو رقابت بین المللی و مهم را در سطح جهان میزبانی خواهیم کرد.
وی در مورد کاهش محرومیت «سعیدعلی حسینی» وزنه بردار فوق سنگین ایران، بیان داشت: مردم ورزش دوست اردبیل طوماری برای کاهش محرومیت حسینی امضا کرده بودند که محرومیت مادام العمر او به 12 سال کاهش یافته بود. با تلاش دوباره و همچنین تغییر قوانین سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، این محرومیت به هشت سال کاهش یافت. با توجه به اینکه سعیدعلی حسینی هفت سال از این محرومیت را پشت سرگذاشته است، سال آینده می تواند به میادین بازگردد.
رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران، توضیح داد: خوشبخاتنه با تلاش هایی که انجام شد، سهراب مرادی یکی از ورزشکارانی که ناخواسته بازنشسته شده بود دوباره به رویدادهای بین المللی برگشت و فردا پس از سه سال در جام فجر به روی تخته خواهد رفت. پس از این مسابقات، او بلافاصله در پیکارهای کونکاکاف در کلمبیا به عنوان آخرین رقابت گزینشی المپیک شرکت خواهد کرد.
وی در مورد تعاملات با فدراسیون بین المللی نیز توضیح داد: سعی داریم با فدراسیون بین المللی تعامل نزدیکی داشته باشیم که این مساله در راستای توسعه وزنه برداری در ایران و جهان خواهد بود.
مرادی همچنین با اشاره به اینکه «کیانوش رستمی» با هماهنگی سرمربی و شورای عالی تمرینات را دنبال می کند، بیان داشت: او فردا در جام فجر شرکت می کند.
وی در خصوص اینکه وزنه های رستمی را در جام فجر و المپیک چه فردی انتخاب می کند، جواب قاطعی نداد و گفت: در این مورد مشکلی وجود ندارد و هماهنگی لازم انجام شده است.
ورزشی**3783**1067**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمربی و شورای عالی وزنه برداری در مورد بهداد سلیمی تصمیم می گیرند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات