شعبانی بهار: ورزش پهلوانی و زورخانه ای ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ورزش، رئیس کنفدراسیون ورزش های زورخانه ای آسیا به همراه اعضای هیات اجرایی این کنفدراسیون که از کره جنوبی به ایران سفر کرده اند، عصر امروز با شعبانی بهار معاون ورزش همگانی، محمدعلی شجاعی دبیرکل توسعه ورزش زورخانه ای فدراسیون بین الملل و دادگر سرپرست فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کشورمان دیدار کردند.
معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان افزود: با توجه به سوابق « جونگ تاکس شین» رئیس کنفدراسیون ورزش های زورخانه ای آسیا امیدوارم این رشته ابتدا در ایران و کره جنوبی و سپس در آسیا توسعه و ترویج یابد.
وی با اشاره به بازدید این هیات از زورخانه های کشور،‌ اظهار داشت: یکی از اهداف برای این دعوت، نشان دادن گستردگی ورزش زورخانه ای و پهلوانی در ایران و همچنین کسب اطلاعات بیشتر از این رشته بود تا با شناخت بیشتر و بهتر در راستای توسعه ورزش های زورخانه ای در آسیا گام بردارند.
شعبانی بهار این افراد را افرادی اقتصادی و تجاری دانست و گفت: اقتصاد و ورزش در کشوری مانند کره جنوبی از هم جدا نیست و هر جا که ورزش هست، نگاه اقتصادی نیز حاکم شده که در تلاشیم از ظرفیت بزرگ آن ها در امور تجاری و اقتصادی برای توسعه ورزش های زورخانه ای بهره بگیریم.
در ادامه رئیس کنفدراسیون ورزش های زورخانه ای آسیا نیز ضمن تقدیر از پذیرایی گرم شعبانی بهار، توسعه روابط ورزشی بین ایران و کره جنوبی را باعث گرم شدن روابط عمیق دو کشور دانست.
شین با بیان این که همه تلاش خود را برای گرفتن بهترین عملکرد و نتیجه از حضور در کنفدراسیون آسیایی، انجام خواهد داد، گفت: اگر چه تعداد اندکی در کره به ورزش زورخانه ای می پردازند اما تلاش می کنیم تا حضور افراد بیشتری را در این کشور و همچنین آسیا داشته باشیم.
وی از شعبانی بهار تقاضا کرد که حمایت همه جانبه ای از ورزش زورخانه ای آسیا و کره جنوبی داشته باشد تا بتوان با کمک ایران به رونق بیش از پیش این رشته دست یافت.
در ادامه این دیدار محمد علی شجاعی دبیرکل توسعه ورزش زورخانه ای فدراسیون بین الملل، حضور شین و هیات همراه در وزارت ورزش و جوانان را نشانه ای از توجه این وزارتخانه به توسعه ورزش های زورخانه ای در آسیا دانست و گفت: در کنار روابط عمیق دو کشور امیدواریم در زمینه تبادلات ورزشی نیز همراهی داشته باشیم.
ورزشی **9118**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شعبانی بهار: ورزش پهلوانی و زورخانه ای ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات