بسکتبال غرب آسیا؛ پیروزی ایران برابر سوریه با اختلاف 30 امتیاز

به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران این دیدار را با ترکیب بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، آرمان زنگنه و اصغر کاردوست آغاز کرد. اولین امتیاز تیم ایران در این بازی را محمد جمشیدی با یک پرتاب سه امتیازی به دست آورد.
درک بائرمن که از عملکرد دفاعی تیمش راضی نبود در 5 دقیقه ابتدایی بازی درخواست وقت استراحت کرد تا در این زمان یک بار دیگر استراتژی‌های دفاعی مورد نظرش را به بازیکنان گوشزد کند.
در 5 دقیقه دوم کوارتر اول بازی دفاع تیم ایران شرایط بهتری پیدا کرد و از 4 شوت تیم سوریه بعد از وقت استراحت ایران فقط یک شوت وارد سبد شد، اما درک بائرمن همچنان راضی نبود و یک بار دیگر از داور درخواست وقت استراحت کرد. سرمربی تیم ایران تاکید زیادی روی جزئیات کارهای دفاعی داشت.
بائرمن تیم ایران را در کوارتر دوم با ترکیب اصلانی، مشایخی، صدیقی، حسن‌زاده و ارغوان به میدان فرستاد. فرید اصلانی تنها بازیکن ایران بود که تمام 5 دقیقه اول این کوارتر در زمین بود. او در این مدت 8 امتیاز گرفت و سه پاس منجر به گل داد. درک بائرمن در نیمه اول این بازی از آرمان زنگنه، امیر صدیقی و ارسلان کاظمی در پست‌های سه و چهار استفاده کرد. این استراتژی توان ایران در ریباند را افزایش داد و کار دفاع سوریه را بسیار سخت کرد. نیمه اول این دیدار 50 بر 32 به سود ایران به پایان رسید.
اصلانی، جمشیدی، صدیقی، کاظمی و کاردوست شروع کننده های نیمه دوم ایران بودند. تیم ایران این نیمه را با استراتژی پیک و رول آغاز کرد. دفاع سوریه در مقابل این استراتژی بسیار ضعیف بود. بازیکنان ایران در دو دقیقه ابتدایی این نیمه 4 ریباند حمله (کاظمی و صدیقی هرکدام دو بار) انجام دادند.
کوارتر سوم این بازی با نتیجه 68-45 به سود ایران به پایان رسید.
تیم ایران کوارتر آخر را با قدرت آغاز کرد و در سه دقیقه اول این کوارتر 7 امتیاز، 6 ریباند (سه ریباند حمله) و دو پاس منجر به گل ثبت کرد. تیم سوریه بعد از 4 دقیقه موفق شد در این کوارتر امتیاز کسب کند.
در نهایت این مسابقه با نتیجه 93 بر 63 به سود ایران پایان یافت.
ورزشی**9129**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسکتبال غرب آسیا؛ پیروزی ایران برابر سوریه با اختلاف 30 امتیاز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات