طرح 'همیار ورزش 'در مدارس کشور اجرا می شود

به گزارش ایرنا، محمد مجدآرا، سه شنبه شب در مجمع سالانه هیات ورزش های همگانی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: براساس این طرح ،دانش آموزان مقطع چهارم ابتدایی همیار ورزش همگانی می شوند و تعهد می دهند تا پایان عمر مروج ورزش باشند.
عضو هیات رئیسه 'اسفا '(فدراسیون اسیایی ورزش برای همه) گفت:هم اکنون 21درصد از جمعیت ورزشی وزارت ورزش و جوانان مورد در ورزش های همگانی ایران شرکت می کنند و این آمار در افق سال 1404 باید به 50 درصد برسد.
وی تاکید کرد: سند ملی تحول و آینده نگری ورزش های همگانی با سه هزار نفر ساعت کار کارشناسی اکنون تدوین شده است و برش استانی و شهرستانی این سند در سال جاری اجرایی می شود.
مجد آرا اظهار کرد: شناسنامه دار کردن مربیان ورزش های همگانی در بوستان های کشور از برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی در سال جاری به شمار می رود.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی ادامه داد: جایگزین کردن موزیک ایرانی بجای موسیقی های غیرمجاز و غربی در ورزش ایروبیک از دیگر برنامه های این فدراسیون در سال جاری محسوب می شود.
وی عنوان کرد: چهارمحال و بختیاری به لحاظ برخورداری از طبیعت، جاذبه های گردشگری و عشایر، استعداد فراوانی برای توسعه ورزش های همگانی در سطح ملی دارد.
رئیس هیات ورزش های همگانی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: سال گذشته 210 پیاده روی خانوادگی از سوی این هیات در استان برگزار شد.
سید سعید زمانیان دهکردی خاطرنشان کرد: هیات ورزش های همگانی چهارمحال و بختیاری، حرکت در مسیر برش استانی سند ملی تحول و آینده نگری را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش ایرنا،در این نشست ورسای هیات های شهرستانی گزارشی از برنامه های شهرستان های 9 گانه خود را ارائه کردند.
2097/7362

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح 'همیار ورزش 'در مدارس کشور اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات