50 طرح ورزشی ملی امسال افتتاح می شود

به گزارش ایرنا محمد عباسی روز سه شنبه در جریان بازدید از روند اجرایی ورزشگاه پنج هزار نفری شهرستان ملایر افزود: میزان اعتباری که امسال طبق قانون بودجه ابلاغی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور تعلق گرفته، سه هزار و 860 میلیارد ریال است.
وی کمبود اعتبار را از عمده ترین مشکلات برای افتتاح پروژه های ورزشی عنوان کرد و اظهار کرد: با توجه به اینکه سال سخت مالی را در سال 94 پشت سر گذاشتیم و کمبود نقدینگی موجود در کشور که گریبانگیر پروژه های عمرانی است، اما دولت مصمم به تکمیل و بهره برداری از این طرح ها است.
وی ادامه داد: تعهد ما در اجرای طرح های ورزشی در سطح کشور 60 هزار میلیارد ریال است که شامل استادیوم های ورزشی، پیست های دو و میدانی و دوچرخه سواری، طرح های استخرهای قهرمانی و شنای تمرینی است که تعداد آنها بسیار زیاد است.
عباسی با بیان اینکه تعداد زیادی طرح های عمرانی به دلیل کمبود اعتبار هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده، بیان کرد: این طرح ها از دولت قبل شروع شده و همت دولت تدبیر و امید نیز بر اتمام این پروژه ها است، بدون آنکه طرح جدیدی شروع شود.
وی درباره استادیوم پنج هزار نفری ملایر نیز به عنوان شاخص ترین پروژه ورزشی استان همدان افزود: امسال 50 میلیارد ریال اعتبار به این طرح اختصاص یافته که این اعتبار در ردیف بودجه خاص استادیوم ملایر است.
معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور اظهار کرد: به دلیل اینکه استادیوم پنج هزار نفری ملایر از طرح های سفر ریاست جمهوری است، قول تحقق اعتبار صد درصدی آن داده شده و در برنامه انجام شده امسال این طرح افتتاح می شود.
عباسی با بیان اینکه این پروژه هم اکنون در مرحله آماده سازی سکوها و زیرسازی است، گفت: پیمانکاران در بخش آماده سازی چمن ورزشگاه، پیست تارتان، نور و دکل روشنایی و سازه باید تعهدات خود را انجام دهند، ما نیز در بخش اسکوربرد از محل طرح های ملی کمک می کنیم تا این مجموعه زودتر به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: از مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان نیز درخواست داریم طبق هماهنگی های انجام شده، قراردادی با شهرداری داشته باشیم تا بتوانیم از منابع مالی خودمان محوطه سازی استادیوم پنج هزار نفری ملایر را امسال در برنامه کاری قرار دهیم که طی یک دو هفته آینده موضوع بررسی و اعلام نتیجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه اعتبارات ملی و استانی پاسخگوی نیاز این طرح برای تکمیل است، افزود: قرارداد ما با پیمانکار این طرح 56 میلیارد ریال است که 40 میلیارد ریال برای محوطه سازی و 20 میلیارد ریال نیز برای نصب تجهیزات برآورد شده که در مجموع بین 130 تا 140 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نهایی این استادیوم نیاز است.
عباسی اظهار کرد: با توجه به افزایش دو برابری سقف ماده 180 قانون بودجه در سال 95 که 10 درصد آن سهم ورزش است، اگر استاندار همدان نظر مساعد و مثبت داشته باشد، می تواند بین 50 تا 100 میلیارد ریال اعتبار به این پروژه کمک کند که امیدواریم در جلسه مشترک به تفاهم برسیم.
وی یادآور شد: چمن مورد استفاده این استادیوم به دلیل کمبود منابع آبی، مصنوعی است که قرارداد آن بسته شده و مناقصه تابلوی اسکوربرد و دکل روشنایی نیز انجام و پیمانکار آن مشخص شده است.
عملیات اجرایی پروژه ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر با مساحت حدود 40 هزار مترمربع از اواخر سال 89 به عنوان یکی از طرح های سفر ریاست جمهوری آغاز شد که دارای بخش های مختلفی چون فضای ورزشی روباز زمین فوتبال استاندارد، پیست دو و میدانی، سکوی تماشاچیان، خبرنگاران و وی آی پی، محوطه استادیوم و پارکینگ است.
این ورزشگاه قابلیت الحاق فضاهای ورزشی دیگری مانند زمین تنیس و هاکی را نیز دارد.
شهرستان ملایر با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در جنوب شرقی استان و 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «50 طرح ورزشی ملی امسال افتتاح می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات