تورم منفی در اتحادیه اروپا برای دومین ماه متوالی

بر اساس اولین برآورد آژانس آماری اتحادیه اروپا، منطقه یورو برای دومین ماه متوالی در ماه می با کاهش قیمت‌ها مواجه شد. هرچند به دلیل کند شدن کاهش قیمت انرژی، میزان افت قیمت‌ها کمتر از ماه آوریل بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، آژانس آماری اتحادیه اروپا (یوروستات) اعلام کرد، تورم در 19 کشور منطقه یورو  در ماه می نسبت به سال گذشته 0.1 درصد و نسبت به ماه آوریل 0.2 درصد کاهش یافته است که همراستا با انتظارات بازار بوده است.
تورم پایه،‌ که بر اساس تعریف بانک مرکزی اروپا اجزای فراری مانند مواد غذایی فراوری نشده و انرژی را در برنمی‌گیرد، از 0.7 درصد در ماه آوریل به 0.8 درصد رسیده است. این ارقام نیز مطابق با پیش‌بینی اقتصاددانان نظرسنجی رویترز بوده است.
در ماه می، قیمت انرژی به افت خود ادامه داد اما سرعت این کاهش کمتر از ماه گذشته بوده است. بر این اساس قیمت انرژی در این ماه نسبت به سال گذشته افتی 8.1 درصدی داشته است و این در حالی است که میزان افت قیمت‌ها در ماه آوریل 8.7 درصد بوده است.
قیمت‌ها در بخش خصوصی با رشد سالانه 1 درصدی مواجه شده که بیشترین رشد در میان اجزای اصلی شاخص تورم بوده است. این قیمت‌ها نسبت به ماه گذشته 0.9 درصد افزایش داشته است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تورم منفی در اتحادیه اروپا برای دومین ماه متوالی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات