نخستین پلتفرم - اینترنت اشیاء - در کشور راه اندازی شد -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

به گزارش آکاایران: در دانشگاه علم و صنعت؛

 

آکا ایران- نام دانشگاه علم و صنعت به عنوان پنجمین دانشگاه دنیا که اینترنت اشیا را راه اندازی کرد ثبت شد.

,نخستین,پلتفرم,اینترنت,[categoriy]

نخستین پلتفرم - اینترنت اشیاء - در کشور راه اندازی شد

نخستین پلتفرم - اینترنت اشیاء - در کشور راه اندازی شد -آکانخستین,پلتفرم,اینترنت,اشیاء,کشور,اندازی

آکاایران: نخستین پلتفرم

نخستین پلتفرم آموزشی و پژوهشی «اینترنت اشیاء» در دانشگاه علم و صنعت راه اندازی شد.

به گزارش آکا ایران به نقل از مهر، امروز، نخستین پلتفرم آموزشی و پژوهشی «اینترنت اشیاء» در دانشگاه علم و صنعت به مناسبت دهه فجر راه اندازی شد.

این دانشگاه با راه اندازی این فناوری، نام خود را به عنوان پنجمین دانشگاه دنیا که «اینترنت اشیاء» را تدریس و پژوهش می کند، ثبت کرد.

در حال حاضر ایران به عنوان بیستمین کشور از این فناوری استفاده می کند که این یک تکنولوژی پیشرفته و مدرن است.

با استفاده از این فناوری تمام اشیاء از طریق شبکه های اینترانت و اینترنت به هم متصل و قابلیت فرمانپذیری اشیاء از طریق شبکه های مخابراتی برقرار می شود.

این تکنولوژی پس از بومی سازی وارد ایران شده و اکنون به محصول ایرانی تبدیل شده است. اینترنت اشیاء در کشورهای پیشرفته دارای استاندارد جهانی است و سعی شده در این بسته نرم افزاری این استاندارد رعایت شود. همچنین این پلتفرم با شبکه مخابرات کشور کاملا مطابقت دارد.

«اینترنت اشیاء» (Internet of Things) یا IOT فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان یا اشیاء، قابلیت ارسال داده از طریق شبکه های ارتباطی (اینترنت یا اینترانت) فراهم می شود و جهانی را توصیف می کند که در آن هر چیزی از جمله اشیای بی جان، برای خود هویت دیجیتال دارند و به رایانه ها اجازه می دهند آنها را ساماندهی و مدیریت کنند.

مانی کردجزی، مدیر پروژه اینترنت اشیاء شرکت نگاره گلستان است.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین پلتفرم - اینترنت اشیاء - در کشور راه اندازی شد -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات