ظریف:‌ بر موانع بانکی فائق می آییم

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه امنیت ما متکی بر مقاومت مردممان است، گفت: ایران کشوری توانا است و بر موانع بانکی موجود نیز فائق می‌آید و ایرانیان با قوت و عزم راسخ وارد حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری شده‌اند. خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه حضورش در هلسینکی عصر سه‌شنبه در همایش اقتصادی فنلاند - ایران حضور یافت.

در این همایش که توسط اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با همکاری اتاق بازرگانی فنلاند برگزار شد بیش از 60 بازرگان ایرانی حاضر در هیأت اقتصادی همراه ظریف در سفر به چهار کشور اروپایی و تعداد زیادی از بازرگانان و نمایندگان شرکت‌های فنلاندی مشارکت داشتند.

ظریف طی سخنانی در این همایش گفت: هیأت‌های تجاری بر اساس اهداف سیاسی با یکدیگر مرتبط نمی‌شوند. حضور شما بازرگانان در این همایش نشانگر فرصت‌های موجود در همکاری اقتصادی دو کشور است. نیازی نیست من به شما بگویم چه فرصت‌هایی هست، وظیفه ما رفع موانع موجود از جمله در زمینه بانکی است.

وی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در ایران و تجارت با ایران، ایمن، سودبخش و با چشم انداز و آینده روشن است.

وزیر خارجه در ادامه سخنانش با بیان اینکه قوت و قدرت ما از تعداد سلاح‌ها و تجهیزات ما نمی‌آید بلکه ناشی از مردم ماست، اظهار داشت: امنیت ما بومی و متکی بر مقاومت و خلاقیت مردم ایران است.

به گزارش فارس، ظریف با ذکر این نکته که ملت ما در برابر تحریم مقاوم و برای ابراز نظرات و انتقادات خود به جای سر بریدن، در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شود و در بخش‌های اقتصادی فعال است، گفت: ما به بخش خصوصی خود اعتماد و اتکا می‌کنیم؛ ما به نسل جوان تحصیلکرده خود اتکا می‌کنیم.

وی عنوان کرد: خوشحالم که صنایع دانش محور با مدیریت جوان‌ها در کشورم رو به گسترش است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: ایران کشوری توانا است و بر موانع بانکی موجود نیز فائق می‌آید. ایرانیان با قوت و عزم راسخ وارد حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری شده‌اند و این به نفع دنیا و همسایگان است.

وی با بیان اینکه امنیت، اقتصاد، علم و تکنولوژی ما بومی بوده و این البته به معنای محروم کردنمان از زنجیره ارزش جهانی نیست. گفت: یا با هم برنده می‌شویم یا با هم می ‌بازیم.

ظریف افزود:‌ مطمئنم همه ما آینده روشن و مثبت را انتخاب می‌کنیم.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف:‌ بر موانع بانکی فائق می آییم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات