نایب رئیس شورای شهر شیراز: نشست های تخصصی با دانشگاهها برگزار می کنیم

به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا محمود رضا طالبان، ارتباط با مراکز دانشگاهی و پژوهشی، نخبگان علمی و همچنین افراد دارای تجربه های جهانی در حوزه علمی را از جمله مباحث مغفول مانده در حوزه مدیریت شهری دانست و افزود: راه اندازی کمیته پژوهش در شورای شهر، نخستین گام برای رویکرد کاربردی و موشکافانه به مسائل شهری و فرضیه سازی برای مقابله علمی با مسائل، مشکلات و پدیده های شهری است.
وی بیان کرد: امروزه کلانشهرها با پدیده های شهری و اجتماعی جدیدی مواجه هستند که باید در گام نخست نسبت به پیشگیری و رفع آنها چاره اندیشی و اقدام شود.
او افزود: رشد حاشیه نشینی یکی از این پدیده های نوظهور است که آسیب های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بسیاری را به دنبال دارد.
طالبان ادامه داد: باتوجه به اهمیت این آسیب ها، اولین نشست تخصصی باموضوع حاشیه نشینی و راهکارهای پیشگیری و مدیریت آن روز دوازدهم خرداد جاری با حضور اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، معاونان، مدیران و کارشناسان شهرداری و همچنین استادان دانشگاه، دانشجویان و فعالان عرصه علمی و دانشگاهی کشور در شیراز برگزار می شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در این نشست شماری از استادان دانشگاه در حوزه های جامعه شناسی، اقتصاد، آمار، اطلاعات و برنامه پیرامون نحوه شکل گیری و راه های مقابله با این پدیده و همچنین تاریخچه حاشیه نشینی در شهر شیراز به ارائه مباحث تخصصی خواهند پرداخت.
6122 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نایب رئیس شورای شهر شیراز: نشست های تخصصی با دانشگاهها برگزار می کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات