افزایش همزمان نرخ بیکاری و اشتغال در ایتالیا

به گزارش ایرنا به نقل از ایستات، نرخ بیکاری در ایتالیا در ماه آوریل 11.7 درصد است در حالی که این نرخ در خصوص جوانان از سنین 15 تا 24 سال با دو دهم درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 36.9 درصد رسیده است.
بر اساس داده های ایستات تاثیر بیکاری جوانان بر روی کل جوانان در این رده سنی برابر با 9.8 درصد است به این معنی که از هر 10 جوان ایتالیایی در این سنین یک نفر بیکار است.
این در حالی است که همزمان در ماه آوریل نرخ اشتغال در میان افراد از 25 تا 34 سال سه دهم درصد و افراد بالای 35 سال نیز یک دهم درصد افزایش یافته است. نرخ افراد غیرفعال نیز چهار دهم درصد میان 35 سال تا 49 سال و دو دهم درصد در افراد 25 تا 34 سال و 50 تا 64 سال کاهش نشان داده است. در عین حال شاخص بیکاری میان افراد 25 تا 34 سال دو دهم درصد کاهش و میان افراد 35 تا 49 سال سه دهم درصد افزایش داشت و میان افراد بالای 50 سال ثابت مانده است.
در مجموع در ماه آوریل شمار شاغلین در ایتالیا 51 هزار افزایش پیدا کرد. این افزایش هم مربوط به کارمندان (35 هزار نفر) و هم مربوط به بخش آزاد و حرفه ای (16 هزار ) است .
جالب اینکه همزمان هم شمار شاغلین و هم شمار بیکارها افزایش پیدا کرده است به این معنی که شمار افراد غیر فعال کاهش پیدا کرده است و بدین ترتیب شمار نیروی کار در این کشور رشد کرده است.
اروپام**461**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش همزمان نرخ بیکاری و اشتغال در ایتالیا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات