برگزاری کنفرانس بین المللی ادیان علیه تروریسم در قزاقستان


کنفرانس بین المللی « ادیان علیه تروریسم » با حضور نمایندگان مذهبی، سیاسی و پارلمانی از سرتاسر جهان امروز در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد.
به گزارش ایسنا، این کنفرانس با قرائت پیام نظربایف رئیس جمهور قزاقستان و سپس سخنان قاسم توکایف رئیس دبیرخانه کنگره رهبران ادیان سنتی و جهانی و رئیس مجلس سنای این کشور رسماً آغاز شد.در پیام رئیس جمهور قزاقستان آمده است:


امروزه تهدیدات تروریستی به طور اساسی فهم ما را نسبت به امنیت بین المللی تغییر داده است. تروریسم مرز ندارد، به کشور فقیر و غنی هم تقسیم نشده است. ما نتوانسته ایم تصمیم جامع در مبارزه با این خطر بگیریم.باید تلاش مشترکی درایستادگی در برابر این تهدید جهانی داشته باشیم. تلاش ما درجهت زدودن بنیادهای عقیدتی تروریسم باید از طریق کار گسترده و کیفی با افزایش آگاهی شخصیتهای سیاسی، مشاوران روحانی، رهبران افکار عمومی و رسانه های گروهی انجام شود.
گسترش دوستی و محبت و اهتمام به برقراری صلح و پرهیز از اختلاف افکنی در جامعه از آموزه های اسلامی است. در مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن خشونت که سطح قابل توجهی از جهان را فراگرفته باید با همدیگر متحد شویم.

از جمهوری اسلامی ایران هیاتی به ریاست حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و قهرمان سلیمانی معاون پژوهشی و آموزشی و سرپرست مرکز گفتگوی ادیان و تمدن های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این کنفرانس حضور داشتند.
آقای ابوترابی طی سخنرانی در کنفرانس، ضمن بازخوانی سابقه آمریکا و انگلیس در ایجاد اختلاف در جوامع و حمایت از ایجاد رژیم صهیونیستی در خاورمیانه به اقدامات مستمر آمریکا در زمینه های سیاسی، اقتصادی و نظامی علیه منافع مردم منطقه خاورمیانه اشاره کرد.
در این گردهمایی نمایندگان پارلمانی، شخصیتهای مذهبی، روسا و کارشناسان سازمانهای بین المللی از 41 کشور جهان در قالب 61 هیات حضور داشتند. علاوه براین کنفرانس، دبیرخانه کنگره ادیان سنتی و جهانی نیز 12 خرداد نشستی خواهد داشت.
همچنین درپایان این کنفرانس بیانیه ای در 28 بند قرائت شد که براساس بند اول آن تمام اشکال تروریسم و خشونت گرایی محکوم شد و به عنوان یکی از خطرناک ترین و جدی ترین تهدیدات علیه معنویت مشترک ادیان، امنیت بین الملل و رفاه بشریت در نظر گرفته می شود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری کنفرانس بین المللی ادیان علیه تروریسم در قزاقستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات