پیشخوان/ «راز جعبه آینه» در یک کتاب فاش شد

پیشخوان/ «راز جعبه آینه» در یک کتاب فاش شد

مهر/ «کتاب راز جعبه آینه» مطالعه‌ای نشانه‌شناسانه پیرامون جعبه آینه‌های مزار شهدا به قلم محمدجواد مدرسی نقاش و پژوهشگر هنر توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شد.
در این کتاب با بینشی نزدیک به مفهوم نشانه شناسی و نه با تبعیت از این روش، مجموعه نشانگان ظاهری این سازه ایستاده فلزی از قبیل «مکان مندی فقدان»، «پنجره»، «پرده»، «آینه»، گل ها و اشیای مقدس و ... مورد بازخوانی و روایت قرار گرفته است.

نویسنده در این کتاب تلاش دارد تا روایت حضوری و صمیمانه اش از فضای محیطی گلزار شهید و اجزای نمادین جعبه آینه آنگونه که عموم مردم به گونه ای آن را درک کرده اند، به موضوعی علمی و تطبیق مشاهدات با نظریه ها فروکاسته نشود.

به این ترتیب اصلی ترین نتیجه «ایستادن» مقابل چندهزار جعبه آینه در گلزارهای مختلف شهدای کشور و «ایستادگی» در مقابل نظریه‌های علمی و نشانه شناختی، روایتی ناب و تحلیلی است که برای اولین بار از «واکنش مادرانه به جنگ» سخن می‌گوید. «جعبه آینه وجه شاعرانه و شریف دفاعی است که در فرایند آن مدافع نشان می‌دهد که چگونه ایستادن بر مرزهای خانه، پیش از آنکه نوعی استراتژی نظامی باشد، واکنشی مادرانه است.»
صفحه آرایی کتاب با استفاده از تصاویر چشم نواز رنگی از جعبه آینه ها و حجله ها و نیز طراحی خوب و هدفمند، به خواننده کمک می کند تا هرچه بهتر با سخن راوی همراه شود.
راز جعبه آینه در تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و به قیمت ۲۰هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشخوان/ «راز جعبه آینه» در یک کتاب فاش شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات