دفتر و نمایندگی موسسات تحقیقاتی بین‌المللی کشاورزی را به ایران می‌آورم

محمود حجتی وزیر کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ارتباط با دنیا در بخش تحقیقات کشاورزی مورد اهمیت است، گفت: به دنبال این هستم که دفتر یا نمایندگی‌های موسسات بین‌المللی تحقیقاتی بخش کشاروزی مانند ایکاردا را به ایران بیاورم.

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، محمود حجتی عصر امروز در مراسم رونمایی از 20 دستاورد بزرگ بخش تحقیقات کشاورزی کشور اظهار کرد: اگر این تحقیقات نبود بذرهای تولید شده که مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد در مقابل انواع هجوم‌ها قرار می‌گرفت و کارایی خود را از دست می‌داد.

وی افزود: ما تنها به دنبال معرفی بذر در کشور هستیم و تولید آن را به کشاورزان پیشرو سپرده‌ایم تا بخش تحقیقاتی کشور بتواند مصرف بذر مورد نیاز کشاورزی کشور را تامین کنند.

وزیر جهاد کشاروزی با اشاره به لزوم ارتباط با بخش‌های تحقیقاتی دنیا گفت: روز گذشته یک دفتر موسسه تحقیقاتی بینی‌المللی را در کرج افتتاح کردیم و به دنبال آن هستیم که دفاتر یا نمایندگی‌های سایر موسسات بین‌المللی تحقیقاتی بخش کشاورزی را به ایران بیاوریم که در این ارتباط مذاکرات خوبی نیز با ایکاردا (یک موسسه تحقیقاتی بین‌المللی کشاورزی) صورت گرفته است.

حجتی تصریح کرد: بخش کشاورزی ما در سال 94 با وجود محدودیت‌هایی که در دولت وجود داشت در شاخص‌های خود رشد داشته و نرخ رشد بخش کشاورزی در اقتصاد کشور 5.4 درصد بوده است.

وی گفت: در چند سال گذشته تراز منفی بخش کشاورزی 4.7 میلیارد دلار بهبود یافته است و رقم 8.1 میلیارد دلار به 3.4 میلیارد دلار رسیده است.

حجتی اضافه کرد: 30 درصد این رقم به دلیل کاهش قیمت جهانی محصولات جهانی است اما 70 درصد آن به خاطر افزایش تولید، کاهش واردات و افزایش صادرات در بخش غذا است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در میان مدت تراز غذایی کشور را با وجود افزایش تقاضا به صفر می‌رسانیم.

بنابر این گزارش در این مراسم از 20 دستاورد تحقیقاتی جدید بخش کشاورزی در زمینه‌هایی مانند تولید بذور مصرفی کشاورزان رونمایی شد و با حضور معاون اول ریاست جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی از آنها تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دفتر و نمایندگی موسسات تحقیقاتی بین‌المللی کشاورزی را به ایران می‌آورم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات