تمرکز اصلی سازمان فضایی بر روی ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی است

تمرکز اصلی سازمان فضایی بر روی ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی است فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - رییس سازمان فضایی ایران در حاشیه برگزاری دوره آموزشی مسابقه سراسری ماهواره دانشجویی مکعب ایرانی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در حوزه فضایی تاکید کرد: تمرکز اصلی سازمان فضایی بر روی ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی است و در این راستا پروژه‌هایی برای بومی‌سازی ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی در دستور کار دارد که در این مسیر گام‌های اولیه برداشته شده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌دكتر بهرامي با اشاره به رويكرد برنامه ششم توسعه در حوزه فضايي اضافه كرد: در برنامه ششم بر رفع نيازهاي اصلي كشور در حوزه فضايي تاكيد شده است.


وي با تاكيد بر اين كه بايد فضاي كسب و كار حوزه فضايي براي بخش خصوصي گرم‌تر شود، اظهار كرد: مشاركت با بخش خصوصي از جمله برنامه‌هاي سازمان است كه در اين راستا درصدد هستيم بخشي از فعاليتهاي خود را به بخش خصوصي واگذار كنيم.


بهرامي با تاكيد بر اين كه ما علاقه‌منديم با بخش‌هاي خصوصي همكاري كنيم، يادآور شد: در حال حاضر بخش خصوصي در زمينه‌هاي مخابراتي فعال است؛ ولي در بخش‌هاي سنجشي به دليل آن كه گردش مالي آن پايين است، جذابيت زيادي براي حضور بخش خصوصي در اين حوزه وجود ندارد.

لازم به توضيح است، اولين نشست مديران سازمان فضايي ايران با تيم هاي شركت كننده در مسابقه ماهواره دانشجويي مكعب ايراني صبح دوشنبه 10 خرداد ماه 1395 با هدف آشنايي تيم هاي شركت كننده با اهداف، قوانين ،مقررات و شرايط حضور در اين مسابقه و با حضور اعضاء تيم هاي شركت كننده در محل سازمان فضايي ايران برگزار شد.


5656

 

کلید واژه ها: پایگاه هوا فضای سمنان - ماهواره - سازمان فضایی ایران - ماهواره امید - ماهواره های مخابراتی - فناوری فضایی - فعالیت فضایی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمرکز اصلی سازمان فضایی بر روی ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات