انتخاب مشگین شهر بعنوان یکی از چهار شهر اجرای طرح ملی بسیج همگام با کشاورز

دکتر محمد رضا جهانسوز سه شنبه در حاشیه نشست با فرماندار مشگین شهر به خبرنگار ایرنا گفت : این طرح در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف بهبود وضعیت کشاورزی و افزایش راندمان محصولات تولیدی اجرا می شود.
وی افزود: هم اکنون چهارهزار و 300 پایگاه بسیج در مناطق مختلف کشور با این طرح همکاری دارند و چهار شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل، پیشوا در استان تهران، شوش در خوزستان وآمل در مازندران به عنوان آزمونه (پایلوت ) کشوری برای انجام اقدامات متمرکز انتخاب شده اند.
وی بیان کرد: در اجرای این طرح با بکارگیری مهندسان بسیجی واعضای حوزه ها و پایگاه های مقاومت اقداماتی همچون نیازسنجی، آسیب شناسی وبررسی قابلیت ها وظرفیت های کشاورزی ، باغبانی وشیلات مناطق مختلف کشور انجام می شود.
وی اضافه کرد: در شهرستان مشگین شهر نحوه عمل آوری محصولاتی همچون سیب، انگور، شلیل، گیاهان دارویی و پرورش ماهیان سردابی ، گاو و گوسفند مورد توجه قرار می گیرد و راهکارهای افزایش بهره وری آنها پس از بررسی عملیاتی می شود.
وی کاهش نیاز آبی تغییر، الگوی کشت با استفاده از شیوه های نوین ترویج کشاورزی را از دیگر اهداف این طرح بیان کرد.
فرماندار مشگین شهرنیز گفت: هم اکنون بیش از560 دانش آموخته بخش کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که تعداد قابل توجهی از آنان عضو کانون مهندسان بسیجی شهرستان می باشند .
ابراهیم امامی با اشاره به قابلیت های متعدد شهرستان مشگین شهر در زمینه های مختلف کشاورزی، باغبانی وآبزی پروری از آمادگی فرمانداری برای اجرای طرح خبر داد.
مشگین شهر در شمال غرب اردبیل واقع می باشد.
7117/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخاب مشگین شهر بعنوان یکی از چهار شهر اجرای طرح ملی بسیج همگام با کشاورز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات