خیز بلند مسئولان ارشد مازندران برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تفویض اختیار

سلیمان کریمی عصر سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان های محمودآباد و نور که در شهرستان محمود آباد برگزار شد، گفت : ادارات شهرستانی که فاقد اختیارات لازم هستند ، درخواست خود را برای تفویض اختیارات به فرمانداری ها ارائه دهند.
وی افزود : این درخواست ها در ستاد اقتصاد مقاومتی پیگیری و اقدام لازم با رایزنی ادارات کل استان انجام می شود.
کریمی یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی را جلوگیری از اسراف در منابع و نیروها برشمرد و اظهار داشت : اولویت ما در اقتصاد مقاومتی تکمیل طرح های ملی است و این موضوع به شهرستان ها اعلام شده و مسئولان شهرستانی موظف به پیگیری موضوع هستند تا به اهداف تعیین شده در مدت مشخص دست یابند.
وی افزود : انتظار این است که وقتی ستاد شهرستانی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است ، بر اساس 12 برنامه و 57 محور ابلاغی ، طرح های دارای اولویت برای تکمیل شدن مشخص شود.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با تاکید بر این که مسئولان شهرستانی به دنبال تعریف طرح های جدید نباشند ، گفت : هدف در اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی انجام کارها به شیوه درست و مطلوب است.
وی بعضی طرح های فرا شهرستانی مانند حل مشکل زباله و ترافیک را دارای اولویت دانست و تاکید کرد : باید پروژه های شهرستان ها اولویت بندی شود تا منابع برای آن دسته از پروژه ها که دارای اولویت بیشتری هستند ، اختصاص یابد.
** حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید را از دیگر سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت : تحرک و پویایی واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی موجب رونق اقتصادی و افزایش میزان اشتغال در جامعه می شود و از این طریق از بروز آسیب های اجتماعی به شکل مستقیم می کاهد.
وی هدف از تعریف دولت الکترونیک را ارتقاء خدمات اداری به مردم در کم ترین زمان ممکن دانست و افزود : نگاه واحد تمامی مسئولان و دستگاههای اجرایی استان جذب سرمایه گذار و بستر سازی برای سرمایه گذاری است و نقش دولت الکترونیک در این میان حذف کاغذبازی اداری است .
کریمی در این نشست 12 برنامه و 57 محور کمیته برنامه ریزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی را برای مدیران اجرایی دو شهرستان محمود آباد و نور تشریح کرد .
فرماندار محمودآباد هم در این نشست که تا شامگاه سه شنبه ادامه داشت ، گفت :کاهش فرآیندهای اداری ، بستر لازم برای شتاب بخشی به تکمیل طرح های نیمه تمام است.
یحیی یوسف پور افزود : اگر قرار است فرهنگ کار و تولید در جامعه نهادینه شود باید بحث آموزش و فرهنگسازی به صورت جدی در دستور کار همه دستگاهها و ادارات قرار گیرد.
وی با اشاره به نقش آموزش و فرهنگسازی در تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال ، گفت : اگر می خواهیم این فکر را در جامعه ترویج کنیم ، باید ادبیات کار و تلاش و کوشش در جامعه نهادینه شود.
فرماندار محمودآباد افزود : تحقق اتفاقات خوب در شهرها منوط به ارتقاء اختیارات مدیران شهرستانی است .
وی به گردشگر پذیری شهرهای محمودآباد و نور اشاره کرد و گفت : باید محور و شاخص برنامه ریزی و تدوین چشم انداز توسعه این دو شهر بر اساس صنعت گردشگری باشد و برای این منظور هم تغییر کاربری اراضی و واگذاری اراضی ساحلی در اختیار دستگاههای متولی جهت توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه گذار باید شتاب گیرد.
فرماندار محمودآباد همچنین با اشاره به ضرورت واگذاری برخی اختیارات به فرمانداران جهت تسریع در فرآیند سرمایه گذاری و حذف کاغذبازی ، گفت : کاهش فرآیندهای اداری زمینه ساز اجرای بسیاری از طرح ها در شهرستان ها شده و از متمرکز شدن پول ها در بانک ها می کاهد و در سرمایه گذار برای سرمایه گذاری رغبت ایجاد می کند.
جلسه مشترک کمیته برنامه ریزی محمودآباد و نور با حضور فرمانداران ، بخشداران ، شهرداران و مدیران دستگاههای اجرایی این دو شهرستان در مرکز آموزش مدیریت نفت محمودآباد برگزار شد.
7331/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خیز بلند مسئولان ارشد مازندران برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تفویض اختیار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات