بیکاران به سمت طرح های خوداشتغالی و خود مزدبگیری هدایت شوند

به گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: مشاغل دولتی پاسخگوی حجم متقاضیان کار در کشور و استان نیست و حرکت به سمت اشتغال در طرح های خوداشتغالی و کارگاه های کوچک و متوسط اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به اینکه حدود 90 درصد درخواست های اشتغال متعلق به دارندگان تحصیلات دانشگاهی است بر هدایت متقاضیان به سمت مشاغل خانگی، طرح های خوداشتغالی و زودبازده تاکید کرد.
استاندار ایلام افزود: ساماندهی اشتغال موضوع جدیدی نیست و امروزه نیز در همه کشورها از سیاست های مختلف و متنوع جهت ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار استفاده می گردد.
وی در خصوص سیاست های مدیریت ارشد استان جهت ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار گفت: ایجاد طرح ها و کارگاه ها در سه سطح خرد، متوسط و بزرگ در سطح استان جهت اشتغال زایی در دستور کار مدیریت استان است.
مروارید با توضیح طرح های برجسته استان در حوزه تولید و اشتغال اضافه کرد: در حال حاضرهفت طرح بزرگ با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد در استان در حال اجراست و در حوزه نفت و گاز نیز کارهای بسیار خوبی در سطح استان در دستورکار قرار دارد که بهره برداری از این طرح ها می تواند در کاهش درصد بیکاری در استان مثمرثمر باشد.
استاندار ایلام با تمجید از طرح بنیاد مستضعفان که به موجب آن 5 درصد سود تسهیلات اعطایی از جانب بانک سینا توسط استانداری و پنج درصد نیز توسط بنیاد علوی پرداخت می شود و تسهیلات بانکی با 10 درصد سود کمتر در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، تاکید کرد: این طرح در زمینه های دیگر می تواند به عنوان الگو مورد استفاده قرار گیرد.
وی با تقدیر از دستگاه های اجرایی و بانک هایی که در راستای جذب اعتبارات مشاغل خانگی و خوداشتغالی موفق عمل کرده اند هشدار داد دستگاه هایی که توان جذب سهمیه خود را ندارند، سهمیه آنان به سایر دستگاه ها اختصاص یابد.
مروارید بر پیگیری سایر دستگاه ها و بانک ها برای جذب اعتبار و تسهیلات باقی مانده مصوب استان تاکید کرد.
6033/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیکاران به سمت طرح های خوداشتغالی و خود مزدبگیری هدایت شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات