آخرین مهلت استاندار لرستان به دستگاه های اجرایی برای ارایه طرح های اقتصاد مقاومتی

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند شامگاه سه شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان افزود: احیا ظرفیت های راکد و نیمه تمام استان رونق اقتصادی استان خواهد بود.
وی ادامه داد : احیا واحدهای پر حجم مانند فولاد ازنا فعالیت های ارزنده ای در سال جاری هستند و فعال شدن این واحد 600 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.
به گفته وی این اقدامات در حقیقت تلاش در راستای تحقق بندهای 10 گانه مورد تاکید مقام معظم رهبری هستند.
استاندار لرستان گفت : در راستای احیا ظرفیت های راکد کلیه این ظرفیت ها باید فعال شود و حتی صنایعی مانند یخچالسازی نیز باید تبدیل وضعیت شده و فعال شود.
وی افزود : همچنین ژانراتورسازی خرم آباد یکی از دیگر از ظرفیت های راکد است که زمانی 200 نفر اشتغال داشته است و مردم خواهان احیا اینگونه ظرفیت ها هستند.
بازوند گفت : راه اندازی این طرح ها اقتصاد لرستان را متحول خواهد کرد.
وی افزود : مقدمات فعالیت فولاد ازنا و نیروگام خرم آباد نهایی شده ومشکلات گروه آریا در استان با همکاری قوه قضائیه برطرف شده است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه گفت : 15 دستگاه اجرایی استان طرح های اقتصاد مقاومتی (نیپا )را به صورت نهایی اعلام کرده اند.
علی هادی چگنی افزود: طرح های 10 دستگاه اجرایی نیز حدود 90 درصد تکمیل شده اند و هفت دستگاه نیزحدود 80 درصد طرح ها را تکمیل کرده اند.
وی اظهار کرد : بانک ها نیز تاکنون طرح های خود را اعلام نکرده اند و این در حالی است که هرکدام تنها دارای یک طرح هستند.
مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز گفت: در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی 18 طرح ابتدایی ، 18طرح کاردانش و فنی و حرفه ای ،چهار طرح استثنایی و تیزهوشان و 9 طرح ورزشی اجرا می شود.
محمد چگنی افزود : اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح ها که اغلب تکمیلی هستند بیش از 560 میلیارد ریال است .
به گفته وی از این 45 طرح تا پایان سال 96 تکمیل و بهره برداری می شود و هشت طرح نیز در سال 97 بهره برداری می رسد.
چگنی گفت : در مجموع 301 کلاس درس با زیر بنای 64 هزار متر مربع تا پایان سال 97 تحویل آموزش وپرورش می شود.

***هفت طرح اقتصاد مقاومتی در صنعت و معدن لرستان
رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت لرستان گفت : نخستین طرح در راستای تحرک بخشی به واحد های راکد و نیمه تمام با ظرفیت پائین است.
رضا صفی خانی افزود : در این راستا 304 طرح نیمه تمام و راکد استان شناسایی شده که از این مجموع 192 مورد در سال95 و در سال 96 نیز 112 طرح راه اندازی می شود.
وی بیان کرد : بیش از یک هزار فرصت شغلی با تکمیل این طرح ها ایجاد خواهد شد .
به گفته وی احیا فرش لری و ساماندهی آن بایدانجام شود زیرا که حدود 23 هزار نفر در این زمینه فعالیت دارند .
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین مهلت استاندار لرستان به دستگاه های اجرایی برای ارایه طرح های اقتصاد مقاومتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات