بیش از 1000 حلقه چاه غیرمجاز آب در ملایر

به گزارش ایرنا عبدالعظیم رضایی عصر سه شنبه در کارگروه حفاظت از منابع آب شهرستان ملایر افزود: با توجه به کمبود منابع آبی باید نظارت بهتر و دقیق تری بر برداشت کنندگان از چاه های آب این شهرستان اعمال شود.
وی اظهار کرد: یکی از راه کارهای بهینه سازی مصرف آب افزایش میزان کشت های گلخانه ای است که به طور جد به دنبال ایجاد یک سایت وسیع کشت گلخانه ای در این شهرستان هستیم.
وی خواستار دقت مدیران در تامین آب آشامیدنی مردم در سطح روستاها و شهرهای ملایر شد و افزود: باید برای حفظ سلامت آب و جلوگیری از هدر رفت آن اقدامات لازم انجام شود.
رضایی بیان کرد: با توجه به بارش های اخیر نباید توجه مدیران در زمینه بهینه سازی مصرف آب کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیریت منابع آب و بهینه سازی استفاده از این مایه حیاتی از مباحث مهم و حساس ملی است، در این راستا اقدامات بسیار خوبی تاکنون در این شهرستان انجام شده است.
رییس امور منابع آب ملایر نیز گفت: در مجموع یک هزار و 862 حلقه چاه مجاز در سطح این شهرستان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و 200 حلقه آن به بخش کشاورزی اختصاص دارد.
امیر شادفر اظهار کرد: با وجود یک هزار و 200 حلقه چاه کشاورزی مجاز، به طور تقریبی به این تعداد نیز چاه های حفر شده غیرمجاز در شهرستان داریم که پیگیر رسیدگی به وضعیت آنها هستیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر برای 50 حلقه چاه غیرمجاز در بخش جوکار حکم انسداد صادر شده و در این زمینه اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.
شادفر بیان کرد: در راستای جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و برداشت غیر اصولی از منابع آبی، تعداد 225 دستگاه کنتور هوشمند در سال 94 بر روی چاه های آب این شهرستان نصب شد.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار در جنوب شرقی استان و 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 1000 حلقه چاه غیرمجاز آب در ملایر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات