دیدار هیات لبنانی ازمرکزآموزش عالی امام خمینی(ره) مشکین دشت فردیس

به گزارش ایرنا،یک هیات علمی 15 نفره از دانشگاه لبنان به سرپرستی هیات همراه بسام اساف در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)درمشکین دشت فردیس حضور یافتند.
رئیس مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) مشکین دشت فردیس گفت: تبادل استاد و دانشجو ، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و گسترش و تعمیق روابط علمی وپژوهشی از جمله موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.
عبدالله مخبر دزفولی افزود: در بخش آموزش کشاورزی چه دستاوردهای علمی وپژوهشی دارند و به دنبال اجرا و عملیات کشاورزی هستند نه مبانی کلاسیک و نظری می خواهند دانش فنی عملیات کشاورزی دست پیدا کنند.
وی گفت: خیلی از دانشگاه های ایران بیشتر مبانی نظری تدریس می کنند و دانشجو وقتی فارغ التحصیل می شود در عمل چیزی بلد نیست.
وی ادامه داد: در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) در این زمینه دستاوردهای خوبی دارد مثلا ایجاد یک مزرعه کارآفرین که فاصله اش با کلاس درس کمتر از صد متر است پس دسترسی دانشجو به مزرعه و عرصه آسان تحقق پیدا می کند.
وی اظهار کرد: از طرفی که مرکز اموزش عالی امام خمینی (ره) در طرحی چند سال کار کرده است که به عنوان پیله تا پرواز در این طرح دانشجوئی که ایده دارد در زمینه کشاورزی ابتدا یک سایت اداری در اختیارش قرار می گیرد بتواند منابع را جستجو کند و یک مزرعه کارآفرین ایجاد شده که دانشجو می رود آن ایده را در عرصه و زمین آزمایش و ارزیابی می کند.
رییس مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) مشکین دشت فردیس گفت: در عین حال مشاوری متخصص اعضای هیئت علمی مرکز اموزش امام بر روی پروژه نظارت می کنند و سپس حمایت مالی از طریق موسسه علمی کاربردی می شود که هزینه هایی را در اختیارش قرار می دهد.
مخبر دزفولی افزود: هزینه اولیه طرحها را تامین می کنیم تا دانشجو بتواند از ایده اش با کمترین ریسک ادامه بدهد وقتی به مرحله تجاری سازی رسید می تواند وارد بازار کار شود و این پروژه را به دانشجوی دیگری بدهد پس از پیله به مرحله پرواز می رسد دیگر مسئولیت ما تمام می شود.
وی افزود: بنابراین هیئت علمی دانشگاه لبنان طرح های اجرائی در حوزه کارآفرین در بخش کشاورزی را از نزدیک می بینند و تجربیات ما را در این بخش کسب می کنند.
مرکز اموزش عالی امام خمینی (ره) در مشکین دشت شهرستان فردیس مستقر است.
7413/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدار هیات لبنانی ازمرکزآموزش عالی امام خمینی(ره) مشکین دشت فردیس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات