ابلاغ نحوه اجرای قانون "تخصیص یک‌هزارم فروش تولیدکنندگان"به محیط زیست


معاون توسعه مدیریت و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ نحوه اجرای قانون "تخصیص یک هزارم فروش تولیدکنندگان به محیط زیست" طی دو هفته آینده خبر داد.
سید محمد مجابی که به مناسبت هفته محیط زیست در ایسنا حضور یافت در گفت‌وگو با خبرنگار«محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به اینکه بر اساس بند "د" ماده 45 قانون وصول برخی درآمدها، کلیه واحدهای تولیدی مکلف هستند که یک در هزار فروش خود را برای محیط زیست هزینه کنند، گفت: این هزینه به عنوان هزینه قابل قبول از سوی سازمان مالیاتی تلقی می‌شود و یک تکلیف است.
وی با بیان اینکه در دولت قبل بررسی حقوقی صورت گرفت و این قانون کنار گذاشته شد، اظهارکرد: در دولت یازدهم پیگیری این موضوع از سر گرفته شد و مشکلات حاکم بر اجرای آن مرتفع شد و به زودی نحوه اجرای این قانون ابلاغ خواهد شد.
معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه پرداخت یک در هزارم فروش، توسط واحدهای تولیدی نه عوارض و نه مالیات است بلکه یک تکلیف قانونی محسوب می شود، گفت: این هزینه‌ برای اصلاح و رفع مشکلات واحدهای تولیدی در اموری مانند استفاده از فیلتر، تولیدهای سازگار با محیط زیست، مدیریت پسماند، حل مشکلات مربوط به مصرف انرژی و... قابل هزینه است که جزئیات نحوه اجرای این قانون طی دو هفته آینده ابلاغ می‌شود.


محمد مجابی در ایسنا


محمد مجابی در ایسناانتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ نحوه اجرای قانون "تخصیص یک‌هزارم فروش تولیدکنندگان"به محیط زیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات