وجود ۷ طرح بزرگ با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان ایلام

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مروارید عصر سه شنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان در استانداری ایلام اظهار داشت: در حال حاضر هفت طرح بزرگ با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان در حال اجراست و در حوزه نفت و گاز نیز کارهای بسیار خوبی در سطح استان در دستورکار قرار دارد که بهره برداری از این طرح ها می تواند در کاهش درصد بیکاری در استان مثمرثمر باشد.

وی در خصوص سیاست های مدیریت ارشد استان جهت ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار، ابراز داشت: ایجاد طرح ها و کارگاه ها در سه سطح خرد، متوسط و بزرگ در سطح استان جهت اشتغال زایی در دستور کار مدیریت استان است.

استاندار ایلام با تمجید از طرح بنیاد مستضعفان که به موجب آن پنج درصد سود تسهیلات اعطایی از جانب بانک سینا توسط استانداری و پنج درصد نیز توسط بنیاد علوی پرداخت می شود و تسهیلات بانکی با ۱۰ درصد سود کمتر در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، اظهار داشت: این طرح در زمینه های دیگر می تواند به عنوان الگو مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام با اشاره به اینکه مشاغل دولتی پاسخگوی حجم متقاضیان کار در کشور و استان نیست و حدود ۹۰ درصد درخواستهای اشتغال متعلق به دارندگان تحصیلات دانشگاهی است، بر گرایش متقاضیان به سمت مشاغل خانگی، طرح های خوداشتغالی و زودبازده تأکید کرد.

وی ضمن تقدیر از دستگاه های اجرایی و بانک هایی که در راستای جذب اعتبارات مشاغل خانگی و خوداشتغالی موفق عمل کرده اند، اظهار داشت: سایر دستگاه ها و بانک ها پیگیر جذب اعتبارات باقیمانده شوند و دستگاه هایی که توان جذب سهمیه خود را ندارند، سهمیه آنان به سایر دستگاه ها اختصاص یابد.

وی افزود: ساماندهی اشتغال موضوع جدیدی نیست و امروزه نیز در همه کشورها از سیاست های مختلف و متنوع جهت ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار استفاده می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وجود ۷ طرح بزرگ با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان ایلام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات