سهم تعاونی ها از برنامه پنجم عقب است/ تعاونی ها برنامه می خواهند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا خباز عصر سه شنبه در خلال جلسه توسعه تعاون استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن انتقاد از کمبود سهم تعاونی ها از برنامه پنجم توسعه، بیان داشت: اگر قرار است از تولیدکنندگان و کشاورزان حمایت کنیم باید توسعه تعاون از جمله تعاونی های فراگیر در دستور کار قرار گیرد تا همه از منافع این اقدامات نفع ببریم و در نهایت کام مردم شیرین شود.

وی با تاکید بر ایجاد تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی افزود: شرایط و زیر ساخت های لازم در استان به جدّ فراهم است و فرمانداران باید در هر شهرستان اقدامات لازم را آغاز کنند از سوی دیگر باید تعاونی ها با نگاه صادرات محور و حمایت از تولیدکنندگان در این استان ایجاد شود و مشکلات تعاونی ها به دقت مورد رصد قرار گیرد.

استاندار سمنان با بیان اینکه داشتن برنامه مناسب راه حمایت از تعاونی ها است، گفت: با توجه به فراوانی انواع محصولات کشاورزی باید تعاونی محصولی در این استان ایجاد و خدمات قبل، حین و پس از تولید به کشاورزان و تولید کنندگان ارائه دهد از سوی دیگر یکی از کارکردهای تعاونی ها موضوع اقتصاد مقاومتی است که این نهادها می توانند با برنامه ریزی مدون در راه اشاعه فرهنگ مصرف کالای ایرانی گام بردارند.

خباز افزود: اقتصاد مقاومتی دارای کاربردی مردمی است که بخش عمده ای از آن می تواند بر عهده تعاونی ها باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم تعاونی ها از برنامه پنجم عقب است/ تعاونی ها برنامه می خواهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات