73 هزار نفر در دنیا به امام رضا (ع) نامه نوشتند

اهتزاز پرچم امام رضا(ع) در کمیته ملی المپیک جانشین دبیر جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا (ع) با اشاره به استقبال پرشور مشتاقان برای شرکت در جشنواره، گفت: تاکنون ۷۳ هزار و ۳۶۲ نامه از سراسر دنیا به دبیرخانه ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از دبیرخانه جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع), عباس زارع با اعلام اینکه جشنواره امام رضا تاکنون 10 دوره برگزار شده است، اظهارداشت: در دهمین دوره جشنواره نامه ای به امام رضا ()ع ,114 هزار نامه به دبیرخانه ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه در دوره دهم جریان‌سازی رضوی بسیاری خوب و مطلوب صورت گرفت، تصریح کرد: جریان دیپلماسی رضوی با دعوت از سفرای کشورهای خارجی که بیشترین نامه را به دبیرخانه ارسال کردند مورد توجه قرار گرفت.

زارع با اشاره به اینکه خادمین فرهنگ رضوی را در جهان ترویج می کنند، افزود: با ترویج فرهنگ رضوی با همکاری مردم بروندی درمانگاه امام رضا در این کشور بدلیل ارادت به این امام همام تاسیس شد.

وی با بیان اینکه دوره یازدهم جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع) در سه بخش ملی، بین المللی و ویژه برگزار می‌شود, هدف از این برگزاری را اشاعه و ترویج فرهنگ نورانی و کمال آفرین رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصوم بویژه امام رضا و گرامی‌داشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا و کمک به انتشار گسترده تر آن عنوان کرد.

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران با اعلام اینکه بخش ملی در دو رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود، گفت: در رده سنی کودکان و نوجوانان  و بزرگسالان به نفر اول تندیس جشنواره، لوح تقدیر و 10 میلیون ریال، نفر دوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال، نفر سوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال و به 8 نفر شایسته لوح تقدیر و مبلغ دو مییلون ریال اهدا می‌شود.

زارع با اشاره به بخش بین المللی جشنواره، گفت: شرکت در جشنواره امام رضا(ع) برای عموم در تمامی گروه‌های سنی آزاد است و شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به رایزنی فرهنگی یا سفارت جمهوری اسلامی و یا به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.

وی درباره جوایز  بخش بین المللی و ویژه جشنواره، تصریح کرد: نفر اول تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال، نفر دوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 16 میلیون ریال و نفر سوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال، بخش ویژه را لوح تقدیر و کمک هزینه مشهد و ویژه بومی را تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 3 میلیون ریال اهدا می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «73 هزار نفر در دنیا به امام رضا (ع) نامه نوشتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات