75 درصد مشکلات اقتصادی کشور ریشه فرهنگی دارد/آثار و فیلم‌های فرهنگی تاثیرگذار در کشور تولید می‌شود

حسن بنیانیان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: باید آثار و فیلم‌های تاثیرگذار فرهنگی در کشور تولید شود که این امر یک نیاز اساسی برای پویایی فرهنگ و در نتیجه اقتصاد منطقه محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حسن بنیانیان عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی فرهنگ، هنر و اقتصاد مقاومتی در حوزه هنری اردبیل اظهار داشت: یکی از نیازهای اساسی حوزه فرهنگ در کشور تولید آثار تاثیرگذار فرهنگی است که باید هنرمندان نسبت به تولید آثار فاخر هنری و فرهنگی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه فیلم‌ها و آثار تولیدی باید متناسب با انتخاب فرد کاردان برای مدیریت کشور باشد، افزود: نیاز است نحوه انتخاب افراد کاردان در فیلم‌های کوتاه مدنظر باشد تا بتوانیم توسعه و پیشرفت کشور در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی را رقم بزنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور بیان کرد: یکی از رسالت عظیم حوزه فرهنگ تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری است و باید هنرمندان و مسئولان فرهنگی نسبت به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و در این حوزه نقش تاثیرگذار خود را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نمایان سازند.

بنیانیان تصریح کرد: در حال‌حاضر یکی از مشکلات اساسی اقتصاد کشور مشکلات فرهنگی است و توسعه اقتصاد کشور منوط به توسعه حوزه فرهنگی و حل مشکلات در این حوزه است چرا که 75 درصد مشکلات اقتصادی کشور ریشه فرهنگی دارد.

وی اظهار کرد: ایران یکی از کشورهایی است که با مشکل فرار مغز مواجه است و متاسفانه بسیاری از نخبگان کشور از ایران خارج می‌شوند و مسیر موفقیت خود را در کشورهای خارجی و بیگانه می‌بینند که ما باید با برنامه‌ریزی راهبردی برای ایجاد شرایط حضور نخبگان در کشور را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «75 درصد مشکلات اقتصادی کشور ریشه فرهنگی دارد/آثار و فیلم‌های فرهنگی تاثیرگذار در کشور تولید می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات