تبریز را به مرکز خرید و فروش فناوری در کشور تبدیل می‌کنیم/بلوغ منطقه ویژه فناوری رَبع رشیدی آذربایجان شرقی تا 2018

علی جهانگیری مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش استانداری آذربایجان شرقی رئیس منطقه ویژه علم وفناوری رَبع رشیدی آذربایجان شرقی،گفت: تلاش می‌کنیم تا تبریز را به مرکز خرید و فروش فناوری در کشور تبدیل کنیم که با ایجاد فن بازار به این هدف نزدیکتر شده‌ایم و نمایشگاه‌ها هم در این مسیر نقش موثری داشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، علی جهانگیری عصر امروز در جلسه ستاد توسعه علم و فناوری آذربایجان شرقی، اهداف تأسیس مناطق ویژه علم و فناوری را ایجاد اشتغال ارزش‌افزا، ارتقای جایگاه عناصر فعال در حوزه دانایی در اقتصاد ملی و تقویت پیوند آنها با عرصه اقتصاد بین‌المللی عنوان کرد و اظهار داشت: در سال 94 سازمان موقتی را برای منطقه ویژه، بعد از ابلاغ منطقه ویژه فناوری تأسیس کردیم که به عنوان تنها استانی که سازمان مستقلی موضوعات فناوری و دانش‌بنیان را پیگیری می‌کند، آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر نیازی باشد، می‌توان واحدهای دانش‌بنیان منطقه ویژه علم و فناوری را با افتتاح پردیسی در پارک علم و فناوری مستقر کرد، افزود: با این اقدام می‌توان مشکل واحدهای نوپای دانش‌بنیان را در زمینه مالیات‌ حل کرد.

رئیس منطقه ویژه علم وفناوری رَبع رشیدی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه 10 مرکز رشد علم و فناوری در استان فعالیت دارند، گفت: 2 مرکز نوآوری نیز در دانشگاه تبریز و دانشگاه سهند تأسیس شد که بیش از 70 درصد رشد فیزیکی دارند.

جهانگیری با یادآوری اینکه بیش از 900 طرح در نمایشگاه ویژه فناوری تبریز در سال 94، ابراز داشت: تلاش می‌کنیم تا تبریز را به مرکز خرید و فروش فناوری در کشور تبدیل کنیم که با ایجاد فن بازار به این هدف نزدیک‌تر شده‌ایم و نمایشگاه‌ها هم در این مسیر نقش موثری دارند.

وی ارتقای سطح فناوری صنایع موجود استان را یکی از برنامه‌های منطقه ویژه علم و فناوری است، تصریح کرد: قرار داد مطالعاتی با 12 انجمن صنعتی به امضا می‌رسد تا با مطالعه ارتقای فناوری صنایع، صنایع به روز تر حرکت کنند.

رئیس منطقه ویژه علم وفناوری رَبع رشیدی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه تبریز را به برندی برای فناوری دانش بنیان تبدیل می‌کنیم، خاطر نشان کرد: قبلاً اصفهان پایلوت منطقه ویژه فناوری شده بود که دبیرخانه آن در معاونت علمی ریاست جمهوری، تبریز را با توجه به عملکرد آن، به عنوان پایلوت و نمونه معرفی خواهد کرد و معتقدند که تبریز می‌تواند این کار را عملیاتی کند.

جهانگیری از فعالیت 87 شرکت دانش‌بنیان در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: اکثر این شرکت‌ها نوپا بوده و توان آنها برای دریافت تسهیلات بیش از 300 میلیون تومانی ندارند.

وی با بیان اینکه 5 شرکت بزرگ صنعتی استان به عنوان شرکت‌های دانش بنیان، ثبت شده و معرفی می‌شوند، افزود: حدود 30 میلیارد تومان برای 3 شرکت تخصیص می‌یابد که دو شرکت دیگر نیز به زودی مصوب خواهد شد.

نماینده تام الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه علم و فناوری، با اشاره به راه‌اندازی کانون‌های برق، الکترونیک و سلامت برای دانش‌بنیان کردن صنایع استان‌ تصریح کرد: با توجه به دانش بنیان بودن و داشتن طرفدار بالا در حوزه الکترونیک، شهرک فناوری الکترونیک راه‌اندازی می‌شود که با بهبود وضعیت شهرک و تجهیز کامل زیرساخت‌ها، شرکت‌های بیشتری از بخش خصوصی استقبال خواهد کرد.

جهانگیری‌ با بیان اینکه مرکز رشد تجهیزات پزشکی و دارویی نیز در استان داریم، که تعدادی از طرح‌ها نیز در آستانه تجاری‌سازی قرار دارد، ابراز داشت: بهبود فضای کسب و کار، از نتایج توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و موضوعات فناورانه است، که تا سال 2018 تلاش می‌کنیم، منطقه ویژه فناوری را به بلوغ برسانیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تبریز را به مرکز خرید و فروش فناوری در کشور تبدیل می‌کنیم/بلوغ منطقه ویژه فناوری رَبع رشیدی آذربایجان شرقی تا 2018» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات