87 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی داریم/28 شرکت دیگر در حال طی مراحل ثبت است

جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۸۷ شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی داریم که در سال ۹۲ تعداد این شرکت‌ها ۴ واحد بود، گفت: ۲۸ شرکت دیگر نیز در حال طی مراحل ثبت دانش بنیان هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در دیدار با هیئت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه راه اندازی منطقه ویژه علم و فناوری، به معنی احداث ساختمان جدید، آزمایشگاه جدید و... نیست، اظهار داشت: راه اندازی این منطقه ویژه، به معنی تأسیس منطقه‌ای به صورت مجازی بوده که به دنبال استفاده بهینه از امکانات موجود است.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این منطقه ویژه، حلقه وصلی برای هم افزایی اساتید، دانشگاه، تولید کننده و صنعت ایجاد کرده‌ایم، افزود: نمونه این نوع منطقه در کشور وجود ندارد ولی مصوبه تأسیس آن را 1.5 سال پیش از شورای توسعه فناوری که اکثریت وزرا در آن عضویت دارند، گرفتیم، لذا باید از صفر، برای طراحی و ترسیم نقشه راه و اجرایی کردن آن تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی، انتخاب این استان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور را یادآور شد و گفت: در زمینه توسعه علم و فناوری هم می‌توانیم به عنوان الگوی سایر استان مطرح شویم، چرا که علی رغم نبود امکانات و تعریف مشخص، اساسنامه و سازمان استقرار، در آذربایجان شرقی توانستیم در قالب منطقه ویژه علم و فناوری کارهای نوینی انجام دهیم.

جبارزاده با تاکید بر اینکه هر موضوع فعالیت به عنوان فعالیت تخصصی، باید تنها در اختیار یک مجموعه قرار گیرد، ابراز داشت: به عنوان مثال، دانشگاه تبریز مرکز کانون فناوری‌های زیستی انتخاب شده و به صورت تخصصی به این موضوع بپردازد؛ هر شرکت، دانشگاه و یا دانشجو و استادی نیز برای فعالیت در این زمینه فقط به این مجموعه مراجعه کرده و تخصصی عمل کند.

وی با بیان اینکه در سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، انتظار ویژه‌ای از مجموعه‌های دولتی و خصوصی برای حرکت در این راستا داریم، تصریح کرد: یکی از پایه‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است و باید منطقه ویژه علم و فناوری در این زمینه فعال شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در کنار بررسی مشکلات کارگری، بیمه، مالیات و... واحدهای تولیدی، باید اصلاح ساختار علمی، دانش بنیان شدن و بررسی فناوری تولید واحدها نیز در دستور کار قرار گیرد، ابراز داشت: در راه اندازی مجدد واحدهای تعطیل شده نیز به موضوع به روز شدن دانش فنی و تجهیزات آن باید توجه شود.

جبارزاده، در ادامه، با اشاره به اینکه 87 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی داریم که در سال 92 تعداد این شرکت‌ها 4 واحد بود، اضافه کرد: 28 شرکت دیگر نیز در حال طی مراحل ثبت دانش بنیان هستند.

وی برگزاری نمایشگاه فناوری‌های نوین آذربایجان شرقی در نیمه دوم سال 95 را ضروری دانست و گفت: باید با استفاده از تجربیات سال گذشته نمایشگاه بهتری را برگزار کنیم و از شرکت‌های خارجی و اساتید برتر جهانی جهت ارتقای سطح شرکت‌های دانش بنیان و افراد، بهره گیری کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نیز در مبحث ترویج اقتصاد دانش بنیان، تبیین این موضوع و استفاده مردم از فناوری‌های نوین فرهنگ سازی کرده و کمک کنند، اظهار داشت: هدف از راه اندازی منطقه ویژه فناوری، استفاده از قوانین و هم افزایی علم، تحقیقات، تولید، صنعت و تجارت است و نخبگان و دانشگاه‌ها در این زمینه نقش مهم و موثری دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «87 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی داریم/28 شرکت دیگر در حال طی مراحل ثبت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات