پیش‌بینی 5 هزار میلیارد تومان اعتبار توسعه فناوری در سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی

داود بهبودی سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، راه‌اندازی پارک علم و فناوری مشترک خارجی در تبریز را بسیار مهم دانست و گفت: با این اقدام می‌توان به انتقال تکنولوژی به کشور امیدوار بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، داود بهبودی عصر امروز در دیدار هیئت رئیسه پارک علم و فناوری با استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه در هسته کلیدی توسعه فناوریِ سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی، 5 هزار میلیارد تومان اعتبار در طول اجرای سند پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: بیش از  85 درصد از این اعتبارات باید از طریق بخش خصوصی تأمین شود.

وی افزود: در این سند، برای این میزان اعتبار، 24 طرح و 84 پروژه پیش‌بینی شده ‌که با توجه به توانمندی‌های استان، می‌توان میزان آن را 20 درصد افزایش داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه تعداد شرکت‌های دانش بنیان در سند تدبیر با وضعیت موجود، فاصله زیادی دارد، گفت: باید راهکارهایی را برای افزایش شرکت‌های دانش بنیان و رفع موانع آنها بیابیم تا به اهداف سند تدبیر دست یابیم.

بهبودی، با بیان اینکه باید به شرکت‌های کوچک‌تر بیشتر توجه شود تا سرپا بایستند، ابراز داشت: باید حرکت‌های فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان به مطالبه دانشگاه تبدیل شود، نه اینکه این جریان معکوس بوده و همه دنبال دانشگاه بدوند ولی نتیجه خاصی به دست نیاورند.

وی، راه‌اندازی پارک علم و فناوری مشترک خارجی در تبریز را بسیار مهم دانست و گفت: با این اقدام می‌توان به انتقال تکنولوژی به کشور امیدوار بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، تشکیل کنسرسیوم دانشگاهی برای پیگیری اقتصاد دانش بنیان در قالب شرکت‌های دانش بنیان را حرکتی ارزشمند دانست و با انتقاد از فاصله زیاد تشکیل جلسات ستاد توسعه علم و فناوری، خاطر نشان کرد: فاصله جلسات نباید زیاد باشد، این موضوع، حضور اثربخش اعضا را کم کرده و ذهنیت اعضا برای تصمیم‌سازی را کمرنگ می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش‌بینی 5 هزار میلیارد تومان اعتبار توسعه فناوری در سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات