حمایت عربستان از تروریست ها کمک به بازار تسلیحات غربی

به گزارش «شیعه نیوز»، در حالی که بر جامعه جهانی ثابت شده است که دخالت ائتلاف غربی ـ عربی در امور سوریه موجب وخامت هر چه بیشتر اوضاع این کشور شده است، این ائتلاف به رهبری آمریکا همچنان به جنگ افروزی و دخالت خود در سوریه ادامه می دهد.

کریگ مورای (Craig Murray) فعال حقوق بشری انگلیسی در این باره به شبکه "راشا تودی" (Russia Today) روسیه گفت: سیاستمداران تندرو در ایالات متحده، مدعی هستند که دولت آمریکا و هم پیمانان آن باید برای پایان مناقشات سوریه، تروریست های موسوم به میانه رو این کشور را حمایت و تسلیح کرده و آنان را آموزش دهند.

وی افزود: این راهبرد فقط به وخامت اوضاع کمک می کند چون به طور واضح می توان گفت که هیچ گروه شبه نظامی میانه رویی در سوریه وجود ندارد و وجود چنین گروه هایی فقط توهم است.

سال گذشته وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که برنامه 500 میلیون دلاری آموزش مخالفین به اصطلاح میانه روی سوریه، با شکست مواجه شده به طوری که نتیجه این طرح فقط 6 نیرو بوده است (!) و سایر نیروهای این طرح، به گروه های تروریستی داعش و گروه های تروریستی مرتبط با القاعده پیوسته اند تا خلافت مورد ادعای خود را بنا کنند.

به بیان دیگر، هر کمکی که دولت های خارجی از جمله آمریکا و عربستان سعودی به مخالفان سوری کرده اند (با فرض این که گروه های مخالف میانه رو وجود داشته باشند)، مستقیما به دست گروه های تروریستی رسیده است.

کریگ مورای سیاست مدار و فعال حقوق بشری انگلیسی در این باره گفت: به این موضوع باید به شکل یک زنجیره نگاه کرد که در آن آمریکا و انگلستان از گروه هایی حمایت می کنند که به دست عربستان سعودی ساخته شده و تامین مالی می شوند و برای جنگ های قومی و مذهبی در سراسر خاورمیانه ترغیب گردیده اند که این موضوع دقیقا با بمباران های عربستان سعودی در یمن مرتبط است.

سال گذشته عربستان سعودی حملات نظامی گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور جهان عرب، آغاز کرد به طوری که عواقب آن از سوی سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری به عنوان فاجعه ای انسانی توصیف شده است.

مورای این اقدامات عربستان را به هیچ وجه در راستای حل مشکلات و مناقشات منطقه نمی داند.

وی در این باره می گوید: این اقدامات عربستان به جای آن که تلاشی جدی برای دستیابی به راه حل سیاسی مناسبی برای مشکلات خاورمیانه باشد، بیشتر در راستای حمایت از صنعت و بازار فروش تسلیحات ساخت غرب است.

این سیاست مدار انگلیسی در پایان گفت: این روند بسیار خطرناک است و عربستان در حال تولید خشونت و بنیادگرایی در گروه هایی است که به خطری جدی برای همه جهانیان تبدیل شده اند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت عربستان از تروریست ها کمک به بازار تسلیحات غربی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات