همه مسلمانان تحت لوای توحید و قرآن قرار گیرند

به گزارش «شیعه نیوز»، آیت الله العظمی «صافی گلپایگانی» از مراجع تقلید شیعه، صبح امروز ـ سه شنبه 11 خرداد ماه ـ با جمعی از علمای هندوستان و اندونزی دیدار کردند.

ایشان اظهار داشتند: افتخار ما این است که از امت پیامبر(صلی الله علیه و آله) هستیم؛ همه به خدا و ولایت ائمه طاهرین(علیهم السلام) اعتقاد داریم و امیدواریم که همه ما در راه اعتلای اسلام، دین و عظمت اسلام موفق باشیم.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با بیان اینکه قرآن از همه چیز بالاتر است و باید قرآن را هر چه بیشتر بخوانیم و به آن توجه کنیم، تصریح کردند: این جلسه اسباب خوشحالی است زیرا که در آن، جمعیتی از ملل مختلف که همه متدین و مسلمان هستند و به خدا و پیامبر(صلی الله علیه و آله) ایمان دارند در آن جمع شده اند.

معظم له اضافه کردند: همه با هم باید در مقابل دشمنان و داعشی ها که اسباب فتنه شده و مسلمانان را بدنام کرده اند، همکاری کنیم و اتفاق نظر داشته باشیم. دشمنان و داعشی ها، در دینی که دین ولایت و حمایت از فقراست اسباب اذیت و آزار مردم دنیا شده اند.

ایشان بیان اینکه ما باید با هم متحد باشیم و دشمنان را مغلوب کنیم، با قرائت آیه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» افزودند: این آیه رسالت پیامبر(صلی الله علیه و آله) و قرآن است که باید در مقابل کسانی که می خواهند مسلمانان از هم جدا شوند و فتنه ایجاد کنند، اعتصام به حبل الله داشته باشیم، به خدا توجه داشته باشیم و با قرآن باشیم.

مرجع تقلید شیعیان در مورد جامعیت دین اسلام اظهار داشتند: افتخار ما این است که دین ما بهترین دین در بین ادیان است و تمام مطالبی که بشریت به آن نیاز دارد در مکتب اسلام و قرآن وجود دارد.

ایشان در پایان اظهار داشتند: من برای همه مسلمانان دعا می کنم که موفق باشند و دشمنان منکوب شوند. ما عظمت اسلام را می خواهیم چه سنی و چه شیعه؛ و ما باید به دنبال عظمت اسلام باشیم. خواسته ما رجوع به قرآن و اعتصام به حبل الله است و مسلمانان باید تحت لوای توحید و اسلام قرار بگیرند.

* اولین دولت مخالف وهابیت در هندوستان

در ابتدای این دیدار یکی از علمای هند خطاب به آیت الله العظمی صافی گلپایگانی گفت: از اینکه به ایران آمدیم و با علما دیدار می کنیم خوشحال هستیم.

وی اظهار داشت: از ابتدای استقلال هندوستان هر دولتی که آمد سعی کرد تا آزادی شیعیان را محدود و و عزاداری آنان را ممنوع کند ولی پس از سال ها اولین بار است که دولتی در هند وجود دارد که با دیوبندی ها و وهابیت مخالفت و از شیعیان و صوفی های محب اهل بیت(ع) حمایت می کند.

وی ادامه داد: شیعه و سنی در هند با ایران است و از ایران حمایت می کند چون ایران در مقابل تکفیری ها ایستاده است و امیدواریم که ایران از ما حمایت کند همانطور که عربستان از دیوبندی ها و وهابیت حمایت می کند.

پس از سخنان این عالم کشور هندوستان، یکی از علمای اندونزی اظهار داشت: مسلمانان اندونزی از محبان اهل بیت(علیهم السلام) هستند. قبل از اینکه وهابیت به سرزمین ما بیاید اهل سنت و شیعیان با همدیگر مشکل نداشتند اما پس از ورود وهابیت، اختلاف ها شروع شد.

خاطرنشان می شود در پی برخی تضییقات نسبت به پیروان اهل بیت(علیهم السلام) در اندونزی، تعدادی از اعضای مجلس العلماء و رهبران اهل سنت اندونزی به همراه برخی علمای هندوستان، به دعوت مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) برای دیدار با برخی شخصیت های شیعه و سنی و نیز بازدید از برخی مراکز فرهنگی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده اند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همه مسلمانان تحت لوای توحید و قرآن قرار گیرند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات