درمان سرطان با سلول های بنیادی قرضی -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

به گزارش آکاایران: درمان سرطان با سلول های بنیادی قرضی

,درمان,سرطان,سلول,[categoriy]

درمان سرطان با سلول های بنیادی قرضی

درمان سرطان با سلول های بنیادی قرضی -آکادرمان,سرطان,سلول,بنیادی,قرضی

آکاایران: درمان سرطان با سلول های بنیادی قرضی

 تیمی از محققان بین المللی دریافته اند که اگر سلول های بنیادی خود بیمار نتوانند تومورها را در بدن شناسایی و با آنها مبارزه کنند سلول های عاریه ای می توانند کارساز باشند.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا به نقل از ساینس دیلی، یافته ها نشان می دهد افزودن دی .ان .ای ناکارآمد سلول های سرطانی بیمار به سلول های اهدایی سالم تحریک کننده سیستم ایمنی می تواند باعث یک واکنش ایمنی در سلولهای ایمنی سالم فرد شود.

 

زمانی که سلول های تحریک کننده ایمنی اهداکنندگان سالم در درون سلول های تی بیماران سرطانی قرار داده شد، سلول های ایمنی این افراد، سلول های سرطانی جدید را شناخت.

 

سلول های تی در بدن، نقش اسکن سطح سلول های دیگر از جمه انواع سرطانی را به دنبال اثری از نئوآنتی ژن یا همان قطعات پروتئین خارجی ایفا می کنند. سلول های تی به محض شناسایی این قطعات، سلول های غیرعادی را از بین می برند.

 

در این تحقیق، محققان به بررسی این امر پرداختند که آیا سیستم ایمنی قرضی می تواند سلول های سرطانی را به عنوان موارد غیرعادی مشاهده کند. از اینرو آن ها ابتدا همه نئوآنتی ژنهای موجود بر روی سلول های سرطانی را با استفاده از سلول های تی در سه بیمار متفاوت نقشه برداری کردند.

 

محققان سپس به انجام این آزمایش پرداختند که آیا نئوآنتی ژنها می توانند توسط سلول های تی بدست آمده از اهداکنندگان سالم شناسایی شوند یا خیر.

 

نتایج که در مجله ساینس منتشر شده، نشان داد که در هر سه بیمار، بیشتر قطعات پروتئین غیرعادی در سلول های تومور از چشم سلول های تی دور ماندند. اما سلولل های تی اهدایی توانستند تعداد چشمگیری از نئوآنتی ژنهای دیده نشده توسط سلول های خود بیمار را شناسایی کنند.

 
[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درمان سرطان با سلول های بنیادی قرضی -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات