سازمان ملل: در هفته گذشته 880 پناهجو در آب های مدیترانه قربانی شدند

ویلیام اسپیندلر سخنگوی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که خطرات ناشی از مهاجرت از طریق آب های دریای مدیترانه در شرایط کنونی به قربانی شدن یک نفر از هر 81 پناهجو منجر می شود.
وی با اشاره به این که تنها در سال جاری میلادی، 203هزار و 981 نفر از طریق همین آب ها از کشورهای آفریقایی، راهی اروپا شده اند، گفت که تنها در 5 ماهه اول امسال دست کم 2 هزار و 510 نفر از همین پناهجویان جان خود را دراثر واژگون شدن قایق ها و یا حوادث دیگر از دست داده اند.
اسپیندلر با ابراز نگرانی شدید از افزایش محسوس شمار قربانیان مهاجرت از طریق مدیترانه ، رقم قربانیان 5 ماهه اول سال گذشته را هزار و 855 نفر و قربانیان همین دوره از سال 2014 را فقط 57 نفر اعلام کرد.
وی این افزایش را دلیل دیگری بر ضرورت آمادگی های بیشتر در عملیات نجات و تدابیر جدی تری برای محافظت از جان این پناهندگان و مهاجران دانست .
براساس آمارهای سازمان ملل تقریبا 75 درصد از مجموع 204 هزار پناهجویانی که قبل از ماه مارس امسال از آب های مدیترانه عبور کرده اند از مسیرهای ترکیه و یونان گذشته اند.
بر همین اساس، نزدیک به 46 هزار و700 نفر از همین پناهجویان از مسیرهای آفریقای شمالی به ایتالیا سفر کرده اند که خطرناک ترین مسیر آبی محسوب می شود و طبق همین آمارها تاکنون از هر 23 پناهجو، جان یک نفر از آنان را گرفته است.
سخنگوی این نهاد به نقل از منابع غیر رسمی دلیل این افزایش را تلاش قاچاقچیان به منظور افزایش در آمد های ناشی از قاچاق پناهندگان قبل از فرارسیدن ماه مبارک رمضان ذکر کرد.
اسپیندلر همچنین یادآور شد که همزمان با افزایش شمار پناهجویانی که از کشورهای قاره آفریقا و بویژه کشور لیبی عازم کشورهای اروپایی شده اند آمار جنایاتی از قبیل قاچاق و فروختن زنان ، کودکان و برده فروشی جنسی و همچنین شمار کودکان بی سرپرستی که به این گونه مخاطرات تن داده اند نیز رو به افزایش گذاشته است.
اروپام-4-541/ 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل: در هفته گذشته 880 پناهجو در آب های مدیترانه قربانی شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات