نبرد خیابانی در فلوجه و شهرهای اقماری/ الصقلاویه تا ساعاتی دیگر آزاد می شود

خبرنگاران ایرنا روز سه شنبه در حین تهیه گزارش از منطقه عملیاتی غرب بغداد، ستون هایی از خودروهای نفربر حامل نیروهای تازه نفس را مشاهده کردند که به همراه تجهیزات زرهی راهی منطقه الصقلاویه بودند و هر از گاهی آمبولانس ها در دو سوی جاده ذراع دجله در غرب بغداد آژیرکشان تردد می کردند.
شهر الصقلاویه در حدود 8 تا 10 کیلومتری شمال غرب فلوجه هم اکنون در محاصره کامل قرار دارد و درگیری های خیابانی و خانه به خانه در مناطق مختلف این شهر در روز سه شنبه ادامه یافت و در شرایطی که گروه تروریستی داعش برای حفظ این شهر تقلا می کردند، نیروهای عراقی بر فشار لحظه به لحظه خود افزودند.
هم اکنون بیش از 80 درصد این شهر به کنترل نیروهای عراقی در آمده است و ابوعلی البصری مسئول عملیات الحشدالشعبی، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در منطقه ، ضمن اشاره به این درگیری ها پیش بینی کرد که این شهر تا ساعات آینده بطور کامل آزاد خواهد شد و با آزادی آن ، داعش در تنگنای هرچه بیشتری در فلوجه قرار خواهد گرفت.
درهمین حال، شدت نبردهای دو روز گذشته در البوشجل، در شمال غرب الصقلاویه، بیش از سایر مناطق بود بطوری که گروه تروریستی تکفیری داعش با 120 تن از تروریست های خود و خودروهای بمب گذاری شده، به مواضع نیروهای سرایا عاشورا در البوشجل حمله کرد که این حملات با پاسخ به موقع نیروهای عاشورا تاکنون عقیم مانده است.
گفته شده که ده ها تن از نیروهای داعش در این درگیری ها کشته شده اند و ضربات وارده فرماندهان داعش را وادار کرد که به نیروهای خود در این منطقه و همچنین منطقه العوینات دستور عقب نشینی به مرکز الصقلاویه و فلوجه را صادر کنند.
همچنین نبردهای سنگینی در نزدیکی پل الصقلاویه میان داعش و نیروهای الحشدالشعبی جریان دارد و یک منبع امنیتی در منطقه عملیاتی به خبرنگار ایرنا گفت که پیشروی نیروهای عراقی در طول جاده بین المللی بغداد - الرمادی- مرز اردن ، در نواحی شمال الصقلاویه ادامه دارد.
گروه تروریستی داعش ، ماه ژانویه 2014 بعد از هفته ها درگیری با ارتش عراق، الصقلاویه را همراه با فلوجه و الکرمه دیگر شهرستان اقماری فلوجه، به اشغال خود در آورد.
الکرمه، الصقلاویه و فلوجه در شرق استان الانبار، مثلث تروریستی را در فاصله ای بین حدود 22 تا 55 کیلومتری غرب بغداد تشکیل می دهند که گروه تروریستی داعش در طول دو سال گذشته بیشتر حملات انفجاری، انتحاری و مسلحانه خود را از این منطقه راهبری کرده است، بطوری که بسیاری از کارشناسان امنیتی از ماه ها قبل هشدار داده بودند که این مثلث تروریستی مهمترین منبع تهدید بغداد است.
خاورم*4*1770* 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نبرد خیابانی در فلوجه و شهرهای اقماری/ الصقلاویه تا ساعاتی دیگر آزاد می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات