سازمان ملل: حملات داعش جان 8 هزار ساکن حلب را به خطر انداخته است

دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی با صدور بیانیه ای هشدار داد: در حالی که شماری از ساکنان شهرهای شیخ عیسی و مارع در شمال استان حلب سوریه به دنبال پیشروی نیروهای داعش در سه روز گذشته مجبور به فرار از این شهرها شده اند، بیش از هشت هزار نفر آنان در این شهرها همچنان در محاصره نیروهای دو طرف قرار گرفته و راه گریزی به بیرون ندارند.
بر همین اساس، درگیری ها در شهرهای کلجبران و کفر کلبین با مجموع جمعیت تقریبی شش هزار نفر همچنان جریان دارد و افرادی که در تلاشند تا با فرار از این شهرها جان خود را نجات دهند، بخاطر ناامنی جاده اصلی شهر اعزاز قادر به گریز نبوده و در تله افتاده اند.
نهاد مذکور یادآور شده که تاکنون یکهزار و 650 نفر از ساکنان این شهرها پیش از شدت گرفتن درگیری ها موفق شده اند خود را به شهر مذکور رسانده و در اردوگاه های غیر رسمی شهر یازی باغ در شمال شرقی این شهر اسکان پیدا کنند.
در این بیانیه بعقوب الهیلو سرپرست محلی دفتر هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل از طرفین درگیر خواسته است با احترام به قوانین بین المللی انساندوستانه به شهروندان غیر نظامی این مناطق اجازه دهند شهرهای مذکور را ترک کرده و برای دسترسی به کمک های انساندوستانه به مناطق امن تری کوچ کنند.
شبد**اروپام**4**541**1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل: حملات داعش جان 8 هزار ساکن حلب را به خطر انداخته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات